Ameri, sram vas bilo! Jokić ovo nije zaslužio (VIDEO)

Košarkaši Minesote deklasirali su Denver Nagetse u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije sa rezultatom 106:80. Osim poraza na terenu, Nagetsi su doživeli i gubitak podrške svojih navijača, koji su počeli da napuštaju „Bol arenu“ tokom poslednje četvrtine utakmice. Čak se čulo i navijanje za gostujući tim sa tribina, dok su navijači Denvera čak skandirali MVP nagradu Asu Vukova Edvardsu.

Nikola Jokić, koji je vodio Denver godinama, nije zaslužio ovakav tretman samo dva dana pre dodele MVP priznanja. Nakon dva meča na svom terenu, Denver gubi od Minesote 2:0 i nalazi se u teškoj situaciji pred nastavak serije u Minesoti.

Srpski centar Jokić zabeležio je 16 poena, 16 skokova i osam asistencija, dok je Gordon sa 20 poena bio najefikasniji igrač Denvera. U ekipi Minesote briljirali su Entoni Edvards i Karl Entoni Tauns sa po 27 poena, dok su Rid i Aleksander-Voker dodali po 14 poena.

Očekuje se da Denver Nagetsi u narednim mečevima pokažu borbenost i rešenost da se vrate u seriju protiv Minesote kako bi imali šansu za prolazak u finale Zapadne konferencije. Navijači se nadaju da će podržati svoj tim u teškim trenucima i pružiti im dodatnu motivaciju za uspeh u nastavku takmičenja.