Atalanta silna na premijeri, Juve ubedljiv, a Vlahović malerozan (VIDEO)

Leće i Komo nisu imali šanse protiv favorita na startu italijanskog prvenstva

Atalanta i Juventus su započeli sezonu Serije A ubedljivim pobedama, potvrđujući svoje mesto među favoritima za titulu. Aktuelni prvak Lige Evrope, Atalanta, je sa 4:0 savladala Leće na gostovanju, dok je Juventus, predvođen novim trenerom Tijagom Motom, pobedio Komo sa 3:0 na domaćem terenu.

U meču Atalante protiv Lećea, srpski fudbaler Lazar Samardžić je debitovao za tim i doprineo pobedi svog tima. Marko Breskijani je otvorio golgeterski niz u 35. minutu, dok je Mateo Retegi postigao dva gola. Sa druge strane, Juventus je bio suveren protiv Koma, sa golovima Samjuela Embangule, Timotija Vea i Andreasa Cambijaza.

Međutim, srpski napadač Dušan Vlahović nije imao sreće na premijeri, jer mu je poništen gol nakon VAR provere zbog ofsajda. Ipak, Vlahović je imao još jednu priliku u drugom poluvremenu, ali je pogodio samo stativu.

Očekuje se da će Atalanta i Juventus biti ozbiljni konkurenti za titulu Serije A ove sezone, a njihove prve pobede potvrđuju taj status. Atalanta se pokazala kao moćan tim i sa Samardžićem u sastavu, dok Juventus predvođen Motom i Fabregasom izgleda obećavajuće.

Nakon prvog kola, Atalanta zauzima prvo mesto na tabeli, dok Juventus ima isti broj bodova, ali lošiju gol razliku. Očekuje se da će ovi timovi pružiti uzbudljivu i konkurentnu sezonu, sa mnogo golova i uzbuđenja. Sve u svemu, italijansko prvenstvo će sigurno biti interesantno za sve ljubitelje fudbala.