Banjalučani poraženi posle penala, Ferencvaroš u Ligi Evrope! (FOTO)

Fudbaleri Ferencvaroša su uspeli da savladaju ekipu Borca iz Banjaluke u dramatičnom revanš meču plej-of runde kvalifikacija za Ligu Evrope. Nakon penala, mađarski tim je slavio rezultatom 3:2 i plasirao se u grupnu fazu drugog po jačini evropskog klupskog takmičenja.

Prvi meč između ova dva tima završen je bez golova, ali je revanš u Banja Luci doneo pravu dramu. Iako su Banjalučani imali nekoliko prilika, odbrana Ferencvaroša je ostala čvrsta. U drugom poluvremenu, igrači su pokušali da promene tok utakmice izmenama i pojačanom ofanzivom, ali nije bilo golova.

Produžeci su doneli uzbuđenje. Borac je poveo golom Grahovca u 104. minutu, ali je Ferencvaroš brzo izjednačio iz penala u 111. minutu. Do kraja produžetaka nije bilo golova, pa je odluka pala na penale.

Penali su bili veoma uzbudljivi, sa promašenim i odbranjenim šutevima. Na kraju, Ferencvaroš je bio uspešniji i plasirao se u grupnu fazu Lige Evrope, dok je Borac prekomandovan u Ligu konferencije.

Očekuje se da će Banjalučani biti raspoređeni u peti šešir za žreb Lige konferencije, gde će igrati po jedan meč sa protivnikom iz svakog šešira. Žreb će se održati u petak, a timovi i navijači sa nestrpljenjem čekaju da saznaju svoje protivnike i raspored utakmica.

Ferencvaroš je zasluženo prošao u grupnu fazu Lige Evrope i će imati priliku da se takmiče sa nekim od najboljih evropskih timova. Borac će se okrenuti novim izazovima u Ligi konferencije i pokušati da ostvari dobre rezultate protiv svojih protivnika.

Uzbudljiva borba na terenu je priređena za navijače oba tima, a Ferencvaroš može da bude ponosan na svoj uspeh u kvalifikacijama za evropska takmičenja. Naredni izazovi ih čekaju u grupnoj fazi Lige Evrope, gde će dati sve od sebe da ostvare što bolji rezultat.

Borac će se okrenuti novom takmičenju u Ligi konferencije, gde će imati priliku da se pokažu i pokažu svoj kvalitet. Atmosfera na stadionima je veoma važna za oba tima, a navijači su ti koji će podržati svoje favorite u svakom meču.

Svi ljubitelji fudbala sa nestrpljenjem iščekuju početak grupne faze Lige Evrope i Lige konferencije, gde će se sastati najbolji evropski timovi. Ferencvaroš i Borac su pokazali svoj kvalitet i borbenost u kvalifikacijama, a sada ih očekuju novi izazovi i prilike za nove pobede.