Barselona i Atletiko se mučili, ali na kraju slavili!

Aleksandar Vuković avatar

Katalonci jedva izašli na kraj sa Osasunom, a Depaj doveo pobedu za Rajo Valjekano.

Barselona muči se od početka sezone, a unutrašnji problemi u klubu doveli su do odluke da Ćavi Ernandez napusti „Nou Kamp“ na kraju sezone. Legendarni Španac danas je prvi put vodio svoj tim od objave svoje odluke, a teškom mukom uspeo je da popravi Vitor Roke. Brazilac je bio strelac jedinog gola u pobedi Barselone nad Osasunom. Roke je sredinom drugog poluvremena „ukrao“ gol Robertu Levandovskom budući da je Poljak već matirao Fernandeza pre nego što je mladi ovanzivac samo zakucao u mrežu.

Problem za Barselonu predstavlja i činjenica da se već u sedmom minutu povredio Feran Tores, koji je u suzama napustio stadion. Ni Atletiko Madrid danas nije briljirao, ali je po uzoru na ljutog rivala izvojevao pobedu. Četa Čola Simeonea na svom terenu bila je bolja od Rajo Valjekana sa 2:1 (1:1). Vođstvo Madriđanima doneo je Reinildo u 35. minutu, ali je na 1:1 pre odlaska na odmor poravnao Gasija. Trijumf Atletiku u poslednjim minutima meča obezbedio je Memfis Depaj nakon sjajne asistencije Antoana Grizmana.

Nemački strateg šansu ukazao je Konoru Bredliju, a mladi bek mu je vratio sa dve asistencije i golom u mreži „plavaca“.