Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS), Aleksandar Šešelj, oštro je kritikovao aktuelno rukovodstvo Crne Gore, tvrdeći da je pokazalo nedostatak autonomije i integriteta. Šešelj je izjavio da je odluka Crne Gore da podrži rezoluciju o Srebrenici smešna, nazivajući zemlju „banana državom“ i opisujući je kao mesto gde nema prave vlasti. Kritikovao je i Milojka Spajića, koji je najavio podršku Crne Gore rezoluciji, nazivajući ga „kmetom“ i duboko antisrpskim političarem, koji sledi put Mila Đukanovića. Šešelj je izrazio žaljenje što politička scena u Crnoj Gori ide u tom smeru, ističući to kao veliku tragediju.
U razgovoru za Kurir TV, Šešelj je istakao da nije iznenađen odlukom Crne Gore da podrži rezoluciju o Srebrenici, uzimajući u obzir politički kurs koji zemlja trenutno zastupa. Nazvao je tu odluku smešnom i istakao da nedostatak integriteta Crne Gore jasno pokazuje koliko je država nesamostalna. Komentarišući potez Milojka Spajića, koji je najavio glasanje u korist rezolucije o Srebrenici, Šešelj je naveo da to ne čudi nikoga ko prati dešavanja u Crnoj Gori. Nazvao je Spajića „kmetom“ i optužio ga za antisrpsku politiku, usmerenu prema ideologiji Mila Đukanovića.
Šešelj je izrazio žaljenje zbog političke situacije u Crnoj Gori, ukazujući na nedostatak autonomije i integriteta u donošenju odluka. Kritikovao je trenutno rukovodstvo zemlje, nazivajući ih nedostojnim vlasti i opisujući ih kao „banana državu“. Naglasio je da je podrška rezoluciji o Srebrenici samo još jedan primer političkog kursa koji Crna Gora trenutno sledi, ističući da je to velika tragedija za čitavu zemlju.
Šešeljeva oštra kritika aktuelnog rukovodstva Crne Gore dolazi u vreme kada zemlja donosi važne političke odluke, poput podrške rezoluciji o Srebrenici. Komentarišeći poteze Milojka Spajića, koji je najavio podršku toj rezoluciji, Šešelj ističe da je to samo još jedan primer nedostatka autonomije i integriteta u političkom odlučivanju u Crnoj Gori. Ova situacija ukazuje na duboke podele u društvu i političku nestabilnost koja trenutno vlada u zemlji.
Reakcije na Šešeljevu izjavu su podeljene, sa nekim političkim grupama podržavajući njegove stavove, dok drugi osuđuju njegove oštre reči. Ipak, Šešeljeva kritika aktuelnog rukovodstva Crne Gore baca svetlo na ozbiljne probleme sa kojima se zemlja suočava, poput nedostatka integriteta, nedostatka autonomije i političke nestabilnosti. Njegove reči mogu poslužiti kao podsetnik na potrebu za promenama u političkom sistemu zemlje, kako bi se osiguralo pravedno i nepristrasno vođenje države u bliskoj budućnosti.