Uprava policije Crne Gore je saopštila da ne može javno objaviti detalje o masovnom ubistvu koje se dogodilo na Cetinju 1. januara, bez prethodnog odobrenja državnog tužilaštva. Ova situacija je izazvala zabrinutost javnosti, jer se radi o tragičnom događaju koji je potresao Crnu Goru. Policija je naglasila da će biti transparentna i objektivna u informisanju javnosti, ali da je istraga složena i zahteva saradnju sa tužilaštvom.
Crnogorsko tužilaštvo je odgovorno za vođenje istražnih radnji i kompletnu krivičnu istragu. Policija je ukazala na to da je većina pitanja koja su postavljena od strane medija obrađena, dok na neka pitanja nisu mogli dati odgovore zbog zakonskih ograničenja. Uprava policije je istakla da će nastaviti da obaveštava javnost o svim relevantnim informacijama u skladu sa zakonom.
Istraga se vodi pod nadzorom višeg državnog tužitelja Andrijane Nastić, što dodatno komplikuje proces jer se podaci o forenzičkim analizama ne mogu u potpunosti obelodaniti. Policija je izvršila provere u evidencijama o otuđenim i nestalim oružjima i utvrđeno je da pištolj korišćen u zločinu nije registrovan. Takođe, zatražene su informacije od obaveštajno-bezbednosnog sektora i putem međunarodne policijske saradnje.
Jedan od ključnih aspekata istrage uključuje veštačenje mobilnih telefona osumnjičenog. Telefoni su pronađeni tokom pretresa objekta i poslati na analizu u Forenzički centar. Izveštaji o veštačenju i materijalni dokazi biće prosleđeni državnom tužilaštvu, što je standardna procedura u ovakvim slučajevima.
Masakr na Cetinju izvršio je Aco Martinović (45), koji je krvavi pohod započeo u kafani „Velestovo“ u blizini Sportskog centra. U tom napadu ubio je četvoro ljudi, a zatim se preselio u naselje Bajice gde je ubio još četvoro, uključujući dvoje dece. Njegovo nasilje nije stalo tu, već je nastavio da ubija i u Donjem kraju, gde je takođe oduzeo živote dve osobe.
Na kraju, kada je policija opkolila Martinovića, on je pucao sebi u glavu i preminuo je na putu do bolnice. Ovaj događaj je izazvao veliku pažnju i osude u javnosti, a istražitelji su podrobno ispitivali sve aspekte njegovog delovanja.
Žrtve Aca Martinovića su bile:
– Braća Vukan (9) i Jovan (14) Vuletić, njihov stric Mirko Vuletić (45)
– Rođaci Aca Martinovića – Radovan i Radmila Martinović, braća blizanci – Miloš i Marko Martinović
– Radomir Marković (70)
– Jošo Otašević (55)
– Branislav Mudreša (60)
– Dragana Drašković (53)
– Rođena sestra Aca Martinovića – Zorica Vuletić
Ove informacije o žrtvama dodatno su potresle javnost i naglasile ozbiljnost situacije. Poznato je da je Aco Martinović pre događaja primio terapiju i da je ustanovljeno da je bio antisocijalan, što je moglo uticati na njegovu sposobnost da razazna dobro od zla.
S obzirom na težinu ovog incidenta, crnogorska javnost i dalje očekuje detaljnije informacije o toku istrage i odgovornostima svih uključenih strana. Policija i tužilaštvo nastavljaju saradnju kako bi se razjasnili svi aspekti ovog tragičnog događaja i obezbedila pravda za žrtve.