Crveno-beli se vratili iz dvocifrenog minusa i savladali Pariz

Košarkaši Crvene zvezde započeli su sezonu u Evroligi pobedom nad Parizom rezultatom 77:80, nakon što su nadoknadili dvocifren zaostatak. Večeras su gostovali u Parizu gde su uspeli da ostvare brejk, iako je domaći tim delovao dominantno tokom treće četvrtine.

Crveno-beli su odlično otvorili utakmicu, stekavši prednost od 4:12. Međutim, Pariz se brzo vratio u igru i uspeo je da pobedi prvi kvartal rezultatom 18:17. Ekipa Crvene zvezde nije uspevala da pronađe pravi ritam u napadu, što su domaći igrači iskoristili, vodeći sa +8 na poluvremenu – 43:35.

Sredinom trećeg perioda, Zvezda je zaostajala 53:40 i delovalo je da će doživeti poraz, ali onda se pojavio Nemanja Nedović koji je sjajnim daljinskim hicima postepeno smanjivao prednost domaćina. Uz podršku saigrača i bolju odbranu, Zvezda je uspela da preokrene rezultat i kontrolira igru tokom većeg dela četvrte četvrtine. Na kraju, pobedu je potvrdio Ajzea Kenan poenima sa linije penala.

Najefikasniji igrač kod pobednika bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom, dok je Ajzea Kenan dodao 14 poena. Na drugoj strani, najbolji su bili Ti Džej Šorts sa 16 poena, Nadir Hifi i Maodo Lo sa po 14 poena.

U sledećem kolu, Crvena zvezda dočekuje Baskoniju, dok Pariz ide na gostovanje Armaniju. Ova pobeda je bio odličan početak sezone za Crvenu zvezdu u Evroligi, a sigurno će im dati dodatnu motivaciju za naredne utakmice.