Politički protest studentskih aktivista i dela opozicije započeo je okupljanjem u Pionirskom parku, saobraćaj je bio blokiran, a na protestu se dogodio i incident kada su demonstranti napali jednog čoveka. Među prisutnima na protestu je bio i Dragoljub Draža Petrović, urednik antisrpskog medija Danas, koji je u vlasništvu tajkuna Dragana Šolaka. Dekanka Filozofskog fakulteta u Nišu, Natalija Jovanović, takođe se pridružila protestu, iako je optužena za zloupotrebu studenata radi političkih ciljeva. Takođe, na protestu se pojavila i Suzana Lazarević, poznata po širenju teorija zavere.
Incidenti na protestu su dostigli vrhunac kada su demonstranti fizički napali jednog čoveka, udarajući ga i šutirajući njegovo vozilo kada je pokušao da se skloni. Učesnici protesta su se okupili ispred Gradske kuće u Novom Sadu, gde su demonstranti prethodno izazvali haos, paleći zgradu i prosipajući fekalije ispred nje.
Osim Jovanovićeve i Lazarevićeve, na protestu su se pojavili i drugi politički akteri, uključujući Mariniku Tepić iz SSP. Međutim, atmosfera na protestu bila je napeta, a nasilje je eskaliralo kada su demonstranti počeli da napadaju nedužne prolaznike i uništavaju imovinu.
Ovaj politički protest studenti i opozicije izazvao je kontroverze i podelio javnost, sa nekim optužbama da se koristi za političke svrhe i da se uništava imovina bez ikakvog razloga. Takođe, prisustvo medija i političara na protestu dodatno je podgrejalo strasti, sa optužbama da se manipuliše studentima i mladima u političke svrhe.
Pored toga, incidenti kao što je fizički napad na nedužnog čoveka pokazuju da protesti mogu izmaći kontroli i pretvoriti se u nasilne akcije, umesto mirnih političkih manifestacija. Ovakvi događaji mogu dovesti do ozbiljnih posledica po bezbednost građana i destabilizaciju društva.
Organizatori protesta su pozvani da preispitaju svoje metode i ciljeve, te da se fokusiraju na mirne i konstruktivne načine političkog izražavanja, umesto nasilnih akcija i destruktivnih incidenata. Bez obzira na politička uverenja, važno je da se poštuju zakoni i demokratski principi, kako bi se izbegle potencijalne štetne posledice po društvo u celini.
Učesnici protesta i politički akteri trebalo bi da preuzmu odgovornost za svoje postupke i delovanje, te da se angažuju na konstruktivnom dijalogu i rešavanju političkih problema na miran i demokratski način. Samo tako će se izbeći dalje eskalacije nasilja i sukoba, te će se omogućiti izgradnja stabilnog i prosperitetnog društva za sve građane.