„Dolazi, dave se!“ POTRESNA ISPOVEST oca čije je dete (9) bilo na čamcu koji se prevrnuo na Sotskom jezeru: Mislio sam da se šale!

Milan Petrović avatar

Tragedija na Sotskom jezeru kod Šida šokirala je javnost kada su se dve osobe utopile u prevrnutom gumenom čamcu. Otac jednog od dece koje su bile na čamcu je ispričao kako je došlo do ove nesreće. On je primio poziv od komšije da hitno dođe na jezero jer se deca dave, ali nije odmah shvatio ozbiljnost situacije. Kada je stigao na lice mesta, spašene su bile samo njegova ćerka i još jedno dete iz komšiluka, dok su se muškarac koji je upravljao čamcem i jedno dete utopili.

Muškarac iz Bačinaca je bio na čamcu sa svojom ćerkom i dvoje dece iz komšiluka kada se čamac prevrnuo. Na lice mesta su priskočili još tri osobe kako bi pomogle, ali nažalost, dva lica su se utopila—muškarac koji je upravljao čamcem i čovek koji je pritekao u pomoć. Jedino je ćerka spašena, dok su ostala dva deteta preživela uz pomoć spasilaca.

Policija je u potrazi za telima utopljenih osoba, dok je cela zajednica šokirana ovom tragedijom. Potpredsednik Vlade Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić takođe je potvrdio ovu nesreću, ističući ozbiljnost situacije i potrebu za kontrolom bezbednosti na ovakvim javnim mestima.

Ova tragična nesreća je podsetnik na važnost poštovanja sigurnosnih mera prilikom boravka na vodi. Bezbednost na vodi treba da bude prioritet za sve, a posebno kada su deca u pitanju. Pravilno nošenje spasilaca, upotreba prsluka za spasavanje i nadzor odraslih su ključni faktori u sprečavanju ovakvih tragedija.

Iako se nesreće na vodi mogu dogoditi, prevencija je ključna u očuvanju bezbednosti svih učesnika. Kontrola ispravnosti opreme, pridržavanje pravila ponašanja na vodi i brza reakcija u slučaju nesreće su ključni faktori u sprečavanju tragičnih ishoda. Nadležne institucije treba da nastave sa sprovođenjem edukativnih kampanja o bezbednosti na vodi kako bi se smanjio broj nesreća u budućnosti.

Ova nesreća je duboko potresla zajednicu i ostavila veliki trag na porodice koje su izgubile svoje najmilije. Sve društvene grupe trebaju da se udruže kako bi pružile podršku porodicama žrtava i radile na unapređenju mera bezbednosti na vodi. Solidarnost, empatija i edukacija su ključni u smanjenju rizika nesreća na vodi i sprečavanju novih tragedija.

U ovoj teškoj situaciji, važno je da zajednica pokaže jedinstvo i podršku prema porodicama koje su pogođene ovom nesrećom. Pomaganje u procesu lečenja, pružanje emocionalne podrške i aktivno učešće u preventivnim akcijama mogu doprineti očuvanju bezbednosti svih građana na vodi.

Nesreće na vodi su teške i bolne za sve učesnike, ali zajedničkim naporima možemo raditi na sprečavanju novih tragedija i zaštiti života. Bezbednost na vodi je od suštinskog značaja za sve nas, stoga je važno da svi zajedno radimo na unapređenju mera bezbednosti i prevenciji nesreća na vodi.

Kroz edukaciju, solidarnost i zajednički rad možemo stvoriti sigurno okruženje za sve učesnike na vodi i sprečiti tragične ishode poput ove nedavne nesreće na Sotskom jezeru. Neka nam ova tragedija bude podsetnik na važnost poštovanja sigurnosnih mera i brige o bezbednosti svih građana na vodi.

Milan Petrović avatar