DRAGIŠA IZ SELA KOD VRANJA KUPIO NAMIRNICE U PRODAVNICI I NESTAO BEZ TRAGA! Porodica moli za pomoć, ako ste ga videli, prijavite policiji!

Milan Petrović avatar

Dragiša Stošić (48) iz Donjih Punoševaca kod Vranja nestao je 6. decembra. Poslednji put je viđen u selu Sveti Ilija između 18 i 19 sati, kada je iz prodavnice, gde je kupio hranu, krenuo ka svom domu u Donje Punoševce.

Kako za Republiku kaže njegova bratanica, Dragiša je srčani bolesnik i boluje i od astme. Prsti na rukama i nogama su mu napola isečeni.

– Poslednji put je viđen u selu Sveti Ilija, Barelić mesto, tu je kupio hranu za kuću i krenuo u svoje selo u Donje Punoševce, ali se nije vratio – ispričala je za naš portal.

Dragiša Stošić, rođen 6. maja 1976. godine u Vranju, visok je 175 cm, težak oko 85 kg, ima crnu kratku kosu i plave oči.

– U trenutku nestanka, nosio je crne opanke gumene, sive pantalone i tamno plavu jaknu – dodala je.

Porodica je nestanak prijavila policiji nekoliko dana nakon što im se Dragiša nije javljao na telefon. Potraga je odmah pokrenuta, ali za sada nema rezultata. Porodica moli sve koji imaju informacije da se jave na broj telefona 060-491-00-03 ili prijave policiji u Vranju.

U slučaju nestanka osobe, važno je brzo reagovati kako bi se povećale šanse za njeno pronalaženje. Evo nekoliko koraka koje treba preduzeti:

1. Prijavite nestanak odmah

Obavestite policiju: U trenutku kada shvatite da osoba nedostaje, odmah obavestite lokalnu policiju. Često je važno prijaviti nestanak u što kraćem roku jer brza reakcija može pomoći u pronalaženju nestale osobe.

Pripremite informacije: Prilikom prijave, policiji pružite što više detalja o nestaloj osobi, uključujući:

– Ime, starost, visinu, težinu, boju očiju i kose.
– Detalje o odeći koju je nosila u trenutku nestanka.
– Moguće bolesti, medicinske uslove ili druge specifičnosti koje mogu biti relevantne.
– Poslednje poznate aktivnosti ili mesta na kojima je osoba viđena.

2. Obavestite porodicu i prijatelje

Obavestite sve članove porodice, prijatelje, komšije ili druge osobe koje mogu pomoći u potrazi.
Pokušajte da kontaktirate osobu putem telefona, društvenih mreža ili drugih kanala komunikacije.

3. Proverite mesta koja osoba posećuje

Ako je nestala osoba poznata po određenim mestima koja redovno posećuje (na primer, kafići, parkovi, trgovine), proverite ta mesta. Možda je osoba još uvek tamo ili je neko primetio nešto sumnjivo.

4. Obratite se organizacijama za pomoć

Kontaktirajte organizacije ili udruženja koja se bave traženjem nestalih osoba. Oni mogu pružiti savete, resurse ili podršku u potrazi.

5. Pomoć preko društvenih mreža

Postavite informaciju o nestanku na društvene mreže (Facebook, Twitter, Instagram) i zamolite ljude da podele informacije. Takođe, možete koristiti specijalizovane grupe ili stranice za traženje nestalih osoba.

Neki portali i organizacije nude besplatne usluge za širenje informacije o nestanku.

6. Pregledajte lokalne bolnice i medicinske ustanove

Ponekad, osobe koje su nestale mogu biti zbrinute u bolnici zbog povreda ili zdravstvenih problema. Proverite sa lokalnim bolnicama i hitnim službama.

7. Zatražite pomoć medija

Ako nestanak traje duže od nekoliko dana, obratite se novinarima ili medijima kako biste proširili informaciju o nestanku. To može pomoći da se šira javnost uključi u potragu.

8. Zadržite kontakt sa policijom

Ostanite u kontaktu sa policijom i redovno proveravajte status istrage. Pružite im sve nove informacije koje se pojave tokom potrage.

Što brže reagujete, to su veće šanse za pronalaženje nestale osobe.

Milan Petrović avatar