Fiorentina i Milan odigrali neverovatan meč u Seriji A (VIDEO)

Aleksandar Vuković avatar

Fiorentina je pobijedila Milan u spektakularnoj utakmici pred punim stadionom „Artemio Franki“ u 7. kolu Serije A rezultatom 2:1.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, s tri penala viđenih, ali nijedan od njih nije realiziran. Prvi penal za Fiorentinu je zaustavio golman Manjan, braneći udarac Moizea Kina u 22. minuti. Međutim, to nije poremetilo domaćina, te je Adli doveo Fiorentinu u vodstvo u 35. minuti sjajnim udarcem s lijeve strane, gdje francuski golman nije imao nikakve šanse.

Milan je imao priliku poravnati rezultat u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je David de Hea obranio jedanaesterac kojeg je izveo Hernandez, pa se na odmor otišlo s minimalnim vodstvom Fiorentine.

U 56. minuti Milan je imao novu priliku za izjednačenje, ali je De Hea još jednom sjajno intervenirao braneći penal izveden od strane Abrahama. Na taj način De Hea je postao prvi golman koji je nakon osam i pol godina obranio dva penala na jednoj utakmici u Seriji A.

No, Milan je uspio postići pogodak četiri minute kasnije kada je Pulišić iskoristio centaršut Hernandeza i pogodio dalji kut gola domaćina. Međutim, to nije uzdrmalo Fiorentinu koja je u 73. minuti postigla pobjednički gol preko Gudmundsona nakon što je De Hea poslao dugi pas prema Kinoj, a lopta se odbila do Gudmundsona koji je sjajno pogodio gol.

Jedino što se moglo izdvojiti do kraja utakmice je crveni karton kojeg je dobio trener Fiorentine Paladino zbog protestiranja. Nakon ove pobjede, Fiorentina se nalazi na 11. mjestu Serije A sa 10 bodova, dok Milan drži šestu poziciju sa 11 bodova.

Fiorentina i Milan su prikazali fantastičnu utakmicu pred punim tribinama „Artemio Franki“ stadiona, gdje su domaći igrači na kraju pobijedili sa 2:1. Utakmica je obilovala uzbuđenjima, s viđena tri penala, ali niti jedan od njih nije realiziran. Prvi penal za Fiorentinu je zaustavio Manjan braneći udarac Moizea Kina u 22. minuti. Međutim, to nije utjecalo na domaćina koji je uspio povesti zahvaljujući Adlijevom pogotku u 35. minuti. Milan je imao priliku izjednačiti rezultat u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali je De Hea obranio penal izveden od strane Hernandeza. U drugom poluvremenu, Milan je imao još jednu priliku za izjednačenje, ali je opet De Hea bio na visini zadatka braneći drugi penal. Ipak, Milan je uspio postići gol četiri minute kasnije preko Pulišića. Sve do 73. minute kada je Gudmundson postigao pobjednički gol za Fiorentinu, rezultat se nije mijenjao. Slavlje Fiorentine pokvario je crveni karton koji je zaradio trener Paladino zbog protestiranja. Nakon ove pobjede, Fiorentina se nalazi na 11. mjestu Serije A sa 10 bodova, dok je Milan na šestom mjestu sa 11 bodova.
Fiorentina i Milan odigrali su nevjerojatnu utakmicu u 7. kolu Serie A, a pobjedu su na kraju slavili domaćini rezultatom 2:1. Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a viđena su i tri penala od kojih nijedan nije realiziran. Prvi penal za Fiorentinu zaustavio je Manjan braneći udarac Moizea Kina u 22. minuti. Ipak, to nije uzdrmalo domaćine koji su poveli golom Adlija u 35. minuti. Milan je imao priliku izjednačiti rezultat u posljednjim trenucima prvog poluvremena, ali je De Hea obranio penal izveden od strane Hernandeza. U drugom poluvremenu, Milan je imao još jednu priliku iz jedanaesterca, ali je De Hea ponovno bio uspješan. Ipak, Milan je uspio postići gol preko Pulišića četiri minute kasnije. No, radost gostiju nije dugo trajala jer je Gudmundson u 73. minuti postigao pobjednički gol za Fiorentinu. Na kraju utakmice, trener Fiorentine Paladino zaradio je crveni karton zbog protestiranja. Fiorentina se nakon ove pobjede nalazi na 11. mjestu Serie A sa 10 bodova, dok je Milan na šestom mjestu sa 11 bodova.