„Furija“ pokazala snagu protiv Italije (FOTO/VIDEO)

Španjolska je nakon Njemačke postala drugi sudionik osmine finala Europskog prvenstva, nakon što je u drugom kolu pobijedila Italiju rezultatom 1:0.

Očekivalo se više od ovog derbija. Ipak, u prvom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna momčad – Španjolska. To pokazuje i broj udaraca prema golu protivnika 9:1 (4:0 u okvir). Također, posjed lopte bio je na strani „furije“ – 61:39%.

Prijetili su golu Gianluigija Donnarumme najviše Alvaro Morata i Nico Williams. Ipak, jedan od najboljih golmana svijeta je ostao nesvladan. Jedini pokušaj za „azure“ imao je Federico Chiesa u finišu prvog poluvremena, no poslao je loptu visoko preko gola Unaia Simona.

Slika se nije promijenila ni u drugom poluvremenu. Nastavili su izabranici Luisa de la Fuentea napadati i veliku priliku u gol nije pretvorio Pedri koji je iz neposredne blizine pucao pored gola.

Ipak je uspjela Španjolska terensku inicijativu krunisati golom. Igrao se 55. minut kada je Riccardo Calafiori zatresao vlastitu mrežu. Opet je po lijevoj strani probio opasni Williams, poslao je oštru loptu pred gol, reagirao je Donnarumma, a nespretno je intervenirao stoper Italije i lopta je završila u golu.

Europski prvak se nije trgao ni nakon primljenog gola, nije izgledao kao tim koji brani titulu. Nastavio je protivnik napadati, prijetiti i stvarati šanse, što pokazuje i činjenica da se u 70. minuti zatresla prečka nakon udarca Nica Williamsa. Italija je tek u finišu koliko-toliko prebacila težište igre na polovicu protivnika, ali nije bila opasna. Dokaz dominacije Španjolske je i što je protivnik tek u 85. minuti izveo prvi udarac iz kuta.

Također, dominacija se ogleda u tome što je golman PSG-a upisao čak osam obrana. To dovoljno pokazuje koliko je posla imao na ovoj utakmici.

Španjolska nakon dva kola ima gol razliku 4:0 i mreža Unaia Simona je i dalje netaknuta. „Furija“ u posljednjem kolu igra protiv Albanije, a Italija će odmjeriti snage s Hrvatskom.

Španjolska – Italija 1:0 (0:0)
Stadion: „Schalke Arena“. Gledatelja: 49.528. Sudac: Slavko Vinčić (Slovenija). Strijelac: Calafiori 55 ag.
Španjolska (4-3-3): Simon – Carvajal, Hermoso, Laporte, Cucurella – Pedri (od 71. Baena), Rodri, Ruiz (od 94. Merino) – Jamail (od 71. Torres), Morata (od 78. Oyarzabal), Williams (od 78. Perez).
Italija (4-2-3-1): Donarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Dimarco – Barella, Jorginho (od 46. Cristante) – Frattesi (od 46. Cambiasso), Pellegrini (od 82. Raspadori), Chiesa (od 64. Zaccagni) – Scamacca (od 64. Repici).

Drugo poluvrijeme: Španjolska – Italija 1:0
90+5′ – Kraj utakmice.
90+2′ – Moglo je biti 2:0, ali je Donnarumma u dva navrata spriječio Ayozea Pereza da postigne gol.
90′ – Igrat će se još četiri minute u Gelsenkirchenu.
85′ – Pokušava Italija u finišu da zaprijeti „furiji“. Tek sada su izabranici Luciana Spalettija izveli prvi udarac iz kuta, no Simon je dobro reagirao i pokupio loptu.
74′ – Pucao je Pellegrini…