Glupost turnira! Leao zaradio suspenziju zbog simuliranja!

Aleksandar Vuković avatar

Napadač Portugala zaradio dva žuta kartona pokušavajući da iznudi penal

Danas smo na Evropskom prvenstvu dobili najvećeg tragičara – Robin Hranač, krivac za tri gola koje je Češka primila. Na istom meču, Turci su postigli komičan autogol, a najgluplji potez viđen je od strane Rafaela Leaoa, napadača Portugala.

Leao je bio ispod očekivanog nivoa u prvom meču protiv Češke, gde je pokušao da iznudi penal, ali je dobio žuti karton zbog simuliranja. Selektor Robert Martine je odlučio da mu pruži još jednu šansu protiv Turske, ali je Leao ponovio isti potez, što mu je donelo suspenziju za sledeći meč.

Protiv Turske, Leao je ponovio pokušaj iznudjivanja penala u istom minutu, ali je dobio drugi žuti karton zbog simuliranja, što ga je eliminisalo iz daljeg takmičenja. Očigledno je da ovaj napadač mora da unapredi svoju igru i prekine sa ovakvim potezima kako bi doprineo uspehu svog tima.

U drugoj sportskoj vesti, poljski teniser Hubert Hurkač plasirao se u finale ATP turnira u Haleu, nakon što je savladao Aleksandra Zvereva u polufinalu. Hurkač je pobedio u dva seta, 7:6(2), 6:4, te se tako plasirao u finale gde će imati priliku da osvoji titulu na ovom prestižnom turniru.