Nakon toga, IDF je identifikovao nekoliko meta povezanih sa Hezbolahom i izveo vazdušne napade na područja u južnom Libanu gde se sumnja da su pripadnici Hezbolaha. Ovo je bio prvi put da je Izrael pokrenuo kopnenu operaciju protiv Hezbolaha nakon rata 2006. godine.
Prema rečima portparola IDF Danijela Hagarija, izraelske obaveštajne službe prate aktivnosti Hezbolaha u Libanu i da su uspeli da identifikuju brojne bunkere i tajne lokacije gde se skladišti oružje i novac. Hagari je dodao da je IDF nastavio sa praćenjem aktivnosti Hezbolaha i da su spremni da se suprotstave bilo kakvoj pretnji koja dolazi od te militantne grupe.
Međutim, libanski ministar zdravlja Hamad Hasan opovrgao je tvrdnje Izraela i rekao da je tvrdnja o postojanju bunkera ispod bolnice lažna. On je naveo da je bolnica Sahel jedna od najvažnijih bolnica u Bejrutu i da su takve tvrdnje neosnovane i netačne. Hasan je pozvao medjunarodnu zajednicu da istraži ovu tvrdnju i odbio je optužbe Izraela.
Ovo nije prvi put da Izrael accuse Hezbolaha skrivanja oružja ispod bolnica ili civilnih objekata. Izrael je u prošlosti optuživao Hezbolah za korišćenje civilnih objekata kao sklonista i za skladištenje oružja i municije. Međutim, Hezbolah negira ove tvrdnje i tvrdi da su civili u Libanu bezbedni i da ne koriste civile kao ljudske štitove.
Hezbolah je militantna grupa osnovana u Libanu 1980-ih godina sa ciljem da se suprotstavi Izraelu i okupaciji palestinskih teritorija. Grupa je izvela brojne terorističke napade protiv Izraela i njegovih saveznika, uključujući i napade na Izraelske vojnike i civile u Libanu. Hezbolah je proglašen terorističkom organizacijom od strane Sjedinjenih Američkih Država, Kanade, Izraela i drugih zemalja.
Napadi IDF-a na Hezbolah deo su šireg sukoba između Izraela i iranskih saveznika u regionu. Iran je glavni podržavalac Hezbolaha i pruža finansijsku i vojnu podršku toj grupi. Izrael smatra Hezbolah kao svoju glavnu pretnju u regionu i spreman je da deluje protiv te grupe kako bi zaštitio svoje bezbednost i interese.
Napadi na Hezbolah mogu dalje pogoršati već napetu situaciju u regionu i izazvati dodatne sukobe između Izraela i Hezbolaha. Međunarodna zajednica poziva na uzdržanost i dijalog kako bi se izbeglo eskalacija sukoba i postigao mirno rešenje za spor između Izraela i Hezbolaha.
U zaključku, situacija u Libanu ostaje napeta i nepredvidiva, sa mogućnošću novih incidenata i sukoba između Izraela i Hezbolaha. Međunarodna zajednica treba da deluje kako bi se sprečila eskalacija sukoba i postigao mirno rešenje u regionu. Sve strane treba da se uzdrže od bilo kakvih provokacija i da nastave dijalog kako bi se postigao trajni mir i stabilnost u regionu.