Ivan Ilić: Moramo da pripazimo na Šeška, 90 odsto napada Slovenije ide preko njega

Fudbaler Srbije Ivan Ilić dao je intervju za sajt Fudbalskog saveza Srbije u kojem je govorio o dosadašnjim dešavanjima na Evropskom prvenstvu, ali i o onome što čeka našu reprezentaciju. Ilić je analizirao prvi meč protiv Engleske, u kojem je naša ekipa poražena sa 1:0, ali je pružila dobru partiju. Govorio je o prvom meču na turniru, protiv Engleske, istaknuvši da je naša ekipa bila opreznija u prvom poluvremenu, dok je u drugom poluvremenu igrala bolje, ali nije iskoristila šanse za izjednačenje.
Vezista Verone je istaknuo da je njegov debi na EP bio veliki izazov, s obzirom da je igrao protiv vrhunskih igrača. Žali što nisu iskoristili šanse protiv Engleske, ali se nada da će se vratiti protiv Slovenije. Naredni rival Srbije je Slovenija, a Ilić ističe da se ekipa trudi da se što bolje pripremi za tu utakmicu, jer nema slabih ekipa u današnjem fudbalu. Istaknuo je opasnost od napadača Benjamin Šeška i naglasio važnost koncentracije u zaustavljanju njegovih akcija.
Ilić je otkrio da najviše vremena provodi sa iskusnijim igračima poput Dušana Tadića i Sergeja Milinković-Savića, sa kojima može da razgovara o svemu, ne samo o fudbalu. Iako ne igra na istoj poziciji kao selektor Dragan Stojković Piksi, Ilić ističe da ih povezuju zajednički putevi iz Niša, igračke karijere u Zvezdi i Veroni.
Na kraju, Ivan Ilić je zaključio da mu je velika čast što je dobio priliku da igra za reprezentaciju Srbije pod vođstvom selektora Piksija. Ilić se nada da će ekipa uspeti da ostvari dobar rezultat protiv Slovenije i da će im se sreća osmehnuti u narednim mečevima na Evropskom prvenstvu.