JEZIVO NASILJE NA VOŽDOVCU! Muškarac pretukao bivšu ženu (19), slomio joj mobilni, čupao i šutirao po glavi i telu

Milan Petrović avatar

Muškarac uhapšen zbog nasilja nad bivšom suprugom

Policija u Beogradu je u petak uhapsila muškarca (21) zbog nasilja u porodici nad njegovom bivšom suprugom D.A. (19) i odredila mu zadržavanje do 48 sati nakon napisane prijave. Incident se dogodio na Voždovcu nakon verbalne svađe, gde je muškarac fizički napao devojku, vređao je, iz ruke joj uzeo mobilni telefon i razbio ga, te je vukao za kosu i zadao joj udarce po glavi i telu.

Porodično nasilje je ozbiljan problem koji pogađa sve slojeve društva. Prevencija i edukacija su ključni u borbi protiv tog problema. Škole, radna mesta i zajednice treba da sprovode programe koji podižu svest o porodičnom nasilju, kako ga prepoznati i koje su posledice. Istragu vodi Drugo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu.

Najvažnije je reagovati na znakove nasilja u porodici i prijaviti ih nadležnim institucijama. Postoje telefoni za prijavu nasilja u porodici u Srbiji koji mogu biti od pomoći žrtvama.

U drugom incidentu, maloletnik je pretukao profesora u Bačkoj Palanci. Advokat odbrane zahteva nešto u vezi sa tim slučajem, ali detalji nisu navedeni. Telo muškarca je izvučeno iz Zlatarskog jezera nakon što je nestao u vodi dok je bio sa društvom.

Komšije su otkrile detalje napada u Železniku gde je osumnjičeni, koji je bio osuđivan, stalno svađao sa žrtvom. Sve službe tragale su za nestalim muškarcem.

U borbi protiv porodičnog nasilja, svako ima ulogu i odgovornost da prepozna i prijavi slučajeve nasilja. Prevencija je ključna za stvaranje sigurnog okruženja za sve građane.Činjenje je ključno u borbi protiv ovog problema.

Porodično nasilje se ne sme tolerisati i društvo mora raditi zajedno na njegovom sprečavanju. Samo zajedno možemo osigurati sigurnu budućnost za sve članove našeg društva. Prijavljivanje nasilja u porodici je korak ka izlečenju društva i stvaranju boljeg sutra za sve nas.

U Srbiji postoji zakonska regulativa i institucije koje štite žrtve porodičnog nasilja i pružaju im podršku u teškim situacijama. Nasilje u bilo kom obliku nije opravdano i treba ga prijaviti kako bi se sprečilo dalje ugrožavanje žrtava. Telefoni za prijavu nasilja u porodici su dostupni svima koji su u nevolji i trebaju pomoć.

U suštini, borba protiv porodičnog nasilja zahteva zajedničku akciju svih članova društva. Svako ima obavezu da reaguje na nasilje i podrži žrtve u njihovoj borbi za pravdu. Samo zajedno možemo stvoriti društvo u kom nema mesta za nasilje i u kome svako može živeti sigurno i slobodno.

Milan Petrović avatar