Miroslav Aleksić, poznati političar, svojom novom izjavom izazvao je niz reakcija od strane članova Predsedništva Srpske napredne stranke (SNS). Aleksić je javno podržao medije koji su kritikovali rad vladajuće stranke, što je izazvalo oštru reakciju članova SNS-a. Nevena Đurić, jedan od članova Predsedništva SNS-a, nazvala je Aleksića vernim slugom Dragana Šolaka i kriminalcem, te ga optužila da brani tajkunske medije. Milica Nikolić, također članica Predsedništva SNS-a, izjavila je da je Aleksić potvrda da je Aleksandar Vučić u pravu, dok je Milenko Jovanov nazvao Aleksića podguznom muvom Dragan Šolaka i nedovoljno inteligentnim. Ovi komentari su izazvali polemike među političarima i na društvenim mrežama.
S druge strane, Aleksandar Vučić, lider SNS-a, nije direktno komentirao Aleksićevu izjavu, ali je potvrdio svoje mišljenje o medijima koji kritikuju vladajuću stranku. Vučić je naglasio da su takvi mediji nezavisni kao šetnja do Amerike za Šolakovog kmeta, implicirajući da su njihove kritike neosnovane.
Ovakve polemike između političara nisu neuobičajene u Srbiji, gdje su mediji često polarizirani i podložni političkim pritiscima. Kritike upućene medijima koji kritikuju vladu često rezultiraju oštrim reakcijama, dok lideri vladajućih stranaka pokušavaju održati kontrolu nad medijskim prostorom.
Nakon ovih reakcija, javnost je podijeljena – jedni podržavaju Aleksića i njegovo pravo na slobodno izražavanje mišljenja, dok drugi smatraju da je potrebno podržati vladu i njezine politike. Ova situacija samo dodatno potvrđuje polarizaciju političke scene u Srbiji i poteškoće s kojima se suočavaju mediji u zemlji.
Uz ove političke tenzije, napetost se dodatno povećala i zbog nedavnih protesta građana protiv vlade, koji su rezultirali sukobima s policijom i uhićenjima. Ovakva atmosfera političke nestabilnosti samo dodatno potiče polarizaciju društva i stvara tenzije unutar političkih stranaka.
Kako će se ova situacija dalje razvijati i kakve će posljedice imati za političku scenu u Srbiji, ostaje za vidjeti. Nastavak političkih sukoba i tenzija može dalje pogoršati situaciju u zemlji, dok dijalog i pomirenje između političara mogu donijeti stabilnost i napredak. S obzirom na trenutnu situaciju, jasno je da je potrebno tražiti rješenja koja će omogućiti političku stabilnost i prosperitet za sve građane Srbije.