Voditeljka N1 predstavila je vest o potpisivanju koalicionog sporazuma između Demokratske stranke Srbije (DSS) Miloša Jovanovića s Ligom socijaldemokrata Vojvodine i Građanskim pokretom „Bravo!“ za izbore u Novom Sadu. Novi partneri ove koalicije poznati su po svojim antisrpskim stavovima i delima.
Liga socijaldemokrata Vojvodine zalaže se za priznavanje fiktivnog genocida u Srebrenici i neovisnosti Kosova, te pozivaju na zaustavljanje djelovanja Milorada Dodika. S druge strane, Građanski pokret „Bravo!“, čiji je vođa Brajan Brković, unuk Jevrema Brkovića, poznat je po uništavanju srpskih zastava u Novom Sadu.
Postavlja se pitanje je li prihvatljivo da netko tko se predstavlja kao veliki patriot ulazi u koaliciju s takvim autošovinistima. Ova odluka izaziva kontroverze i dovodi u pitanje vjerodostojnost i ciljeve DSS-a i njihovog lidera Miloša Jovanovića.
U međuvremenu, šef poslaničke grupe Srpske napredne stranke Milenko Jovanov izjavio je da smatraju da su predložene izmjene Zakona o jedinstvenom biračkom spisku nepotrebne i da su predložene na neodgovoran način. Ipak, vlast će podržati ove izmjene radi stabilnosti u zemlji, u skladu s dogovorom s opozicionim strankama.
Ova situacija postavlja pitanje o političkim savezima i postojanju principa među strankama, te stavlja DSS i Miloša Jovanovića u nezavidan položaj zbog njihovog udruživanja s partnerima koji imaju suprotne stavove o nacionalnim pitanjima.
Demokratska stranka Srbije je do sada bila poznata po svojoj nacionalističkoj politici i zalaganju za očuvanje srpskog identiteta, ali ova koalicija s Liga socijaldemokrata Vojvodine i Građanskim pokretom „Bravo!“ postavlja pitanje o tome koliko su ti principi i vrijednosti zadržani u njihovom političkom djelovanju.
Oporba i kritičari brzo su reagirali na ovaj potez DSS-a, ističući da je suradnja s partnerima koji negiraju srpske interese i podržavaju separatne pokrete neprihvatljiva. Pozivaju na odgovornost i transparentnost u političkom djelovanju te traže objašnjenje od strane DSS-a i Miloša Jovanovića o motivima ove koalicije.
Na drugoj strani, vlast pokušava opravdati ovaj savez kao korak ka stabilnosti i pomirenju među političkim strankama, naglašavajući važnost suradnje i dijaloga u političkom procesu. Ipak, ova odluka izazvala je veće kontroverze nego što su to očekivali, te postavlja pitanje o dugoročnim posljedicama takvih političkih saveza na političku scenu u Srbiji.
Izbori u Novom Sadu bit će važan test za ovu koaliciju, te će rezultati pokazati podržavaju li građani takav politički kurs ili traže promjenu. U međuvremenu, politička scena u Srbiji ostaje podijeljena i polarizirana, s različitim strankama koje se bore za vlast i utjecaj, te se postavlja pitanje o budućnosti političke situacije u zemlji.