Letnje temperature ponovo su u porastu, što znači da je važno voditi računa o hlađenju unutrašnjosti automobila. Oni koji imaju mogućnost parkiranja svojih vozila u hladu imaju prednost, ali i vozači koji moraju parkirati na direktnom suncu mogu primeniti neke savete kako bi sebi olakšali boravak u vrućem automobilu.
Kada uđete u automobil koji je bio izložen suncu, prvo što ćete primetiti su vrući volan i ručica menjača. Stručnjaci savetuju da ove delove obrišete hladnom i mokrom krpom kako biste izbegli opekotine na rukama. Takođe, parkiranje na senovitim mestima, poput ispod drveta, može pomoći da se smanji temperatura unutar automobila.
Ukoliko nema slobodnih mesta u senci, vozači mogu razmotriti kupovinu zaštitne folije koja se može brzo postaviti na vetrobran kako bi blokirala sunčeve zrake. Takođe, stavljanje svetlih presvlaka na sedišta može pomoći da se smanji zagrevanje delova unutrašnjosti automobila. Većina modernih kabina automobila je crna, što može doprineti zagrevanju unutrašnjosti tokom toplotnog talasa.
Posebno kožna sedišta mogu postati neprijatno vruća i lepljiva tokom letnjih meseci, a izloženost visokim temperaturama može dovesti do njihovog pucanja. Stavljanje presvlaka svetlih boja na sedišta ili postavljanje peškira preko sedišta kao privremena mera mogu pomoći da se temperatuje unutraršnjosti automobila održi na prihvatljivom nivou.
Ukoliko se suočavate sa visokim temperaturama u unutrašnjosti vašeg automobila, važno je da preduzmete odgovarajuće mere kako biste sebi olakšali boravak u vrućim uslovima. Ovi saveti mogu pomoći da se smanji temperatura unutar automobila i da vožnja tokom letnjih meseci bude prijatnija i sigurnija. Obratite pažnju na parkiranje vozila, korišćenje zaštitne folije i postavljanje presvlaka na sedišta kako biste sebi obezbedili udobnu vožnju čak i tokom najtoplijih dana.