Kakva šteta! Đere pao u Parizu posle pet sati i pet setova!

Srpski teniser Laslo Đere eliminiran je na početku Rolan Garosa nakon maratonskog meča od pet sati i pet setova protiv Nemca Danijela Altmajera.

Momak iz Sente izgubio je od Altmajera posle super taj-brejka rezultatom 7:5, 6:4, 6:7 (6:8), 5:7, 7:6 (10:6). Nevjerovatan meč odigran je na pariskoj šljaci, gdje je Đere nakon iscrpljujućih pet sati i četiri minute igre morao da čestita boljem protivniku.

Teško je opisati kakav je meč odigrao Đere. Imao je dva seta zaostatka i brejk, i sve je izgledalo gotovo, jer nije pružao nikakvu nadu za preokret. Ipak, u desetom gemu trećeg seta, u trenutku kada je Altmajer imao servis za pobjedu, Đere je odigrao kao da mu život ovisi o tome, vratio brejk koji je izgubio u prethodnom gemu, te dobio treći set u taj-brejku.

Srpski teniser je u četvrtom setu rano stekao brejk, ali ga je brzo izgubio, što je dovelo do nove drame u 10. maratonskom gemu, gdje je Đere spasao meč loptu. Već u narednom gemu kaznio je protivnika, oduzeo mu servis i osigurao peti set.

Vrhunac drame dogodio se u odlučujućem setu. Đere je bolje počeo i stigao do brejka u petom gemu, ali ga je odmah izgubio u narednom na svom servisu. Nastavak agonije uslijedio je u 10. gemu kada je Đere spašavao meč loptu, a potom u 12. čak tri puta Nemac je imao priliku završiti meč. Srbin je uspio sve to spasiti i odvesti meč u super taj-brejk.

Činilo se da je psihološka prednost na strani našeg tenisera nakon svega što se dogodilo. Međutim, teniseri su razmijenili po dva brejka na početku, a onda je Altmajer bio koncentrisaniji i osvojio pet uzastopnih poena i riješio maratonski meč u svoju korist, šaljući Đereu da pakuje kofere.

Prvog dana takmičenja na Rolan Garosu uspješna je bila Olga Danilović, dok je Aleksandra Krunić eliminirana.

U drugoj vijesti, košarkaš Panatinaikosa Kostas Slukas proglašen je za najkorisnijeg (MVP) igrača završnog turnira Evrolige u Berlinu.