Kecmanović bez polufinala turnira u Istbornu

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u polufinale ATP turnira u Istbornu, pošto ga je danas u četvrtfinalu porazio Australijanac Maks Persel rezultatom 6:3, 7:6 (7:4). Meč je trajao jedan sat i 28 minuta, a Kecmanović je bio 53. teniser sveta dok je Persel bio na 94. mestu ATP liste.

U prvom setu Persel je uspeo da ostvari brejk i povede sa 3:1, zadržavajući prednost bez da Kecmanoviću dozvoli brejk loptu. U drugom setu, Australijanac je ponovo poveo sa 3:1 uz brejk, iako je Kecmanović uspeo da spasi meč loptu. Ipak, Persel je uspeo da dođe do taj-brejka gde je postigao rezultat 7:4 i osvojio meč.

Maks Persel će se u polufinalu susresti protiv Britanca Bilija Harisa koji je u četvrtfinalu pobedio Italijana Flavija Kobolija. Turnir u Istbornu igra se za nagradni fond od 740.160 evra. Bit će zanimljivo vidjeti kako će se dalje razvijati turnir i ko će osvojiti titulu.

Ovaj poraz sigurno nije bio ono što je Kecmanović planirao, ali sigurno će nastaviti sa svojim trudom i radom kako bi se još više poboljšao i ostvario odlične rezultate u budućnosti. S obzirom na svoj talenat i upornost, sigurni smo da će srpski teniser nastaviti da pruža izvanredne partije i da će se uskoro vratiti još jači.

U isto vreme, navijači širom sveta će biti uzbuđeni da prate polufinale turnira i da vide koji će se teniser izboriti za titulu u Istbornu. Ovaj turnir će svakako biti uzbudljiv za sve ljubitelje tenisa, a sigurno će doneti mnogo uzbudljivih i neizvesnih mečeva.

Sledeći korak za Miomira Kecmanovića će biti da se oporavi od poraza i da se fokusira na naredne turnire gde će imati priliku da pokaže svoju snagu i talenat. Sigurni smo da će Kecmanović prevazići ovaj poraz i nastaviti da radi naporno kako bi ostvario svoje ciljeve u budućnosti. Navijači će sigurno biti uz njega u svakom koraku njegove karijere.

Očekujemo još mnogo sjajnih mečeva od Kecmanovića u budućnosti i verujemo da će postati još uspešniji i poznatiji teniser. Nadamo se da će uspeti da ostvari svoje ciljeve i da će nastaviti da inspiriše ljude širom sveta svojim igrama na teniskom terenu.