Kecmanović prošao posle drame! Spasao dve meč lopte, pa mu Japanac predao

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u drugo kolo Ju-Es opena pobijedivši Japanca Jošihita Nišikoe nakon njegove predaje. Kecmanović je do trijumfa došao nakon velike borbe i preokreta, a protivnik je predao meč zbog grčeva. Naš teniser napredovao je u odnosu na prošlu godinu kada je ispao već na prvom koraku.

Meč je bio pun preokreta i drame, a Kecmanović je u jednom trenutku bio na rubu poraza jer je Nišikoa imao dvije meč lopte, ali je uspio da se spasi i odvede meč u peti set. Japanac na kraju nije mogao dalje zbog grčeva, te je predao meč i napustio teren u kolicima.

Od starta se vodila velika borba, a Kecmanović je prvi uspio da oduzme servis protivniku i stigne do brejka. Nakon toga, igrači su razmijenili po brejk, te su odlučili taj-brejk koji je dobio Kecmanović. Očekivalo se da će osvajanje prvog seta dati prednost Kecmanoviću, ali je uslijedio preokret jer je Japanac osvojio drugi set sa 6:2. U trećem setu viđena je revija brejkova, ali je Nišikoa bio bolji.

Velika borba i drama viđena je u četvrtom setu gdje je Kecmanović uspio da se spasi nakon što je protivnik servirao za pobjedu. Na kraju je Japanac napustio teren u kolicima zbog grčeva. Kecmanović će u drugom kolu igrati protiv Italijana Lorenca Muzetija koji je pobijedio Amerikanca Rejlija Opelku.