Peronska karta je usluga koju plaćaju putnici autobusa ili oni koji ispraćaju nekog sa autobuskih stanica. Cena ove usluge varira od grada do grada i kreće se od 40 do 300 dinara, pri čemu je Beograd najskuplji sa cenom od 300 dinara. Novi Sad i Kragujevac slede iza sa cenom od 180 odnosno 120 dinara. Ova cena nije jasno definisana, ali je legitimna i u skladu sa Opštim uslovima poslovanja autobuskih stanica. Peronska karta je uračunata u cenu autobuske karte, a posebno se plaća samo onima koji žele da uđu na perone radi ispraćaja ili slanja paketa.
Beogradska autobuska stanica povećala je cenu peronske karte sa 190 na 220 dinara prošlog leta, a potom je poskupljenje na 300 dinara sprovedeno bez prethodne najave. Putnici se pitaju šta ta cena obuhvata, s obzirom da se čak i za korišćenje toaleta na stanici mora dodatno platiti. Autobuske stanice kao što je BAS u Beogradu opravdavaju visoku cenu peronske karte žetonom i rezervacijom mesta radi očuvanja bezbednosti putnika.
Cene peronskih karata na drugim autobuskim stanicama u Srbiji se takođe razlikuju. Na primer, u Kikindi cena peronske karte iznosi 70 dinara, dok je u Novom Sadu 180 dinara. Stanice poput one u Smederevu, Rumi ili Inđiji takođe imaju svoje tarife za ovu uslugu. Autobuske stanice u Sremu odlikuju se relativno niskim cenama peronskih karata, dok se na autobuskim stanicama u Jagodini, Paraćinu, Kragujevcu i drugim gradovima cene kreću između 70 i 120 dinara.
Na nekim stanicama cena peronske karte nije menjana godinama, dok su na drugima uvedena poskupljenja. Na primer, Autobuska stanica u Kraljevu više ne naplaćuje peronsku kartu zbog gubitka statusa stanične stanice, dok je na stanici u Vrnjačkoj Banji cena ove usluge 80 dinara. Autobuska stanica u Loznici naplaćuje 40 dinara za lokalne linije i duplo više za međugradski saobraćaj.
Leskovačka autobuska stanica zadržala je cenu peronske karte na nivou od 80 dinara od 2015. godine, dok je na stanici u Požarevcu cena peronske karte 50 dinara. Ove cene su se zadržale uprkos poskupljenjima autobuskih karata u nekim gradovima. U Požarevcu se peronska karta ne može kupiti pojedinačno, već je deo ukupne cene karte.
Iako su cene peronskih karata na autobuskim stanicama širom Srbije različite, one su sastavni deo usluga koje obezbeđuju bezbednost i red na peronima. Putnici često prate svoje bližnje do autobusa ili šalju pakete preko stanica, te se cenovnik za peronske karte razvijao prateći potrebe putnika. Uprkos raspoloživim uslugama i kapacitetima na peronima, mnogi putnici se pitaju da li je cena ove usluge opravdana i transparentna. Autobuske stanice i prevoznici obično ne daju detaljna objašnjenja o tome šta tačno ulazi u cenu peronske karte, što ostavlja prostor za nesporazume i nezadovoljstvo putnika.