Plenumi, ili direktna demokratija, postaju sve popularniji u protestima koji pate od nedostatka brojčane podrške. Međutim, ovi plenumi ne predstavljaju legitiman oblik odlučivanja, jer manjina nametne odluke većini koja nije prisutna. Ovaj oblik odlučivanja je suprotan principima pravde, slobode i demokratije, već je komunizam u praksi.
Na primeru Bogoslovskog fakulteta vidimo kako se ovakve nedemokratske metode okreću protiv onih koji ih primenjuju. Prvi plenum je proglasio blokadu, a drugi plenum je tu blokadu ukinuo, što je dovelo do konfuzije i nelegitimnosti odluka. Transparentnost u vezi sa brojem učesnika na plenumima je ključna, jer nedostatak informacija može dovesti do manipulacije i nedemokratskog odlučivanja.
Medijska manipulacija i selektivno serviranje informacija takođe igraju veliku ulogu u oblikovanju javnog mnjenja. Kada nam neko selektuje informacije umesto nas, to je znak da nam želi nametnuti svoje mišljenje. Važno je da se građani oslobode mediokriteta i da sami preuzmu odgovornost za razmišljanje i donošenje odluka.
U suštini, demokratija zahteva transparentnost, odgovornost i uvažavanje većinskog mišljenja. Plenumi i manipulacija informacijama predstavljaju prepreke ka pravoj demokratiji. Građani bi trebali da budu kritični prema informacijama koje im se serviraju i da se založe za pravedno i demokratsko odlučivanje. Jer, samo kroz transparentnost i poštovanje demokratskih principa možemo graditi pravedno društvo u kojem svako mišljenje ima važnost i potencijal.