Blokada glavne saobraćajnice u Kragujevcu trajala je 15 sati, sve do sedam minuta posle ponoći, dok je više od 500 redara obezbeđivalo događaj. Ovaj skup, koji je privukao pažnju mnogih, okupio je studente i građane koji su se okupili kako bi izrazili svoje nezadovoljstvo i odali počast žrtvama stradanja u Novom Sadu.
U 23.52, okupljeni su odali počast za 15 stradalih u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu, što je bio jedan od ključnih trenutaka događaja. Nakon toga, studenti su se posvetili akciji čišćenja Lepeničkog bulevara i Malog parka, pokazujući time svoju odlučnost da doprinosi zajednici.
Tokom skupa, predstavnik studenata pročitao je „studentsko pismo“ u kojem su pozvali institucije na brže i transparentnije delovanje, zahtevajući ispunjenje svojih zahteva. Predsednik Srbije, Aleksandar Vučić, obratio se studentima rekavši da su svi njihovi zahtevi ispunjeni i pozvao ih da se vrate u svoje klupe, naglašavajući važnost obrazovanja za zemlju.
U znak podrške studentima, taksisti su ponudili besplatan prevoz onima koji su pešačili do Kragujevca, a mnogi građani su se okupili na Trgu republike u Beogradu kako bi pružili podršku protestu. Okupljeni su izvodili pesme i odali počast žrtvama, a cela situacija protekla je bez incidenata.
Blokada, koja je počela u devet sati, okupila je brojne prosvetne radnike, glumce i građane koji su zajedno sa studentima učestvovali u protestu. Uz transparente sa porukama poput „Dosta, dosta“ i „Idemo u Kragujevac da spasimo svet“, učesnici su izrazili svoje nezadovoljstvo trenutnom situacijom u društvu.
Podrška studentima stigla je i iz evropskih gradova poput Valensije i Praga, gde su se okupili Srbi i odali počast stradalima. U Kragujevcu su pripremljeni šatori sa hranom i pićem za učesnike, uz obezbeđene medicinske službe koje su bile spremne da pruže pomoć.
Studenti su iz različitih gradova, uključujući Beograd, Novi Sad, Niš i Čačak, pešačili do Kragujevca, a poslednji su stigli studenti iz Niša, koji su prešli 150 kilometara. Tokom marša, građani su ih dočekivali s pićem i hranom, pružajući im podršku.
Uoči skupa, održani su razgovori o mogućim rešenjima i dijalogu sa studentima, dok su vlasti naglašavale potrebu za odgovornošću i razumevanjem. Premijer u ostavci, Miloš Vučević, pozvao je studente na razgovor kako bi se našla najbolja rešenja za trenutnu situaciju.
Na kraju skupa, planirana su dodatna okupljanja i aktivnosti, uključujući čitanje studentskih pisama i izvođenje pesama. U Kragujevcu su postavljeni šatori, a učesnici su se pripremali za večernje aktivnosti, koje su uključivale nastupe i izvođenja raznih umetnika.
Sve u svemu, događaj je pokazao solidarnost među studentima i građanima, kao i njihovu odlučnost da se bore za svoja prava i prava žrtava nedavnih tragedija. Sa jasnim zahtevima i porukama, studenti su nastavili da se bore za bolje sutra, dok su u isto vreme odali počast onima koji su izgubili živote.