Lando Noris osvojio pol-poziciju u Singapuru

Milan Petrović avatar

Vozač Meklarena, Lando Norris, osvojio je pol-poziciju uoči trke za Veliku nagradu Singapura u šampionatu Formule jedan. Norris je postigao vrijeme od 1:29.525, dok je drugo mjesto osvojio aktuelni svjetski prvak, vozač Red Bulla, Max Verstappen, koji je bio sporiji za 0,203 sekunde. Treće mjesto pripalo je Lewisu Hamiltonu iz Mercedesa, dok je četvrti bio njegov timski kolega George Russell. Oscar Piastri iz Meklarena osvojio je peto mjesto. Verstappen trenutno drži prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača sa 313 bodova, dok je Norris drugi sa 254 bodova. Trka za VN Singapura će se održati sutra u 14:00 sati. Pratite najnovije informacije na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.