Markez pobjednik Aragona, Banjaja nije završio trku

Milan Petrović avatar

Vozač ekipe Gresini i španjolski vozač Marc Marquez bio je pobjednik današnje utrke na Grand Prixu Aragona u MotoGP prvenstvu.

Marquez je ostvario svoju prvu pobjedu ove sezone, te 86. u karijeri, s vremenom od 41:47.082. Ovo je bio Marquezov prvi trijumf nakon 1.043 dana.
Drugo mjesto zauzeo je vozač Pramac tima, Španjolac Jorge Martin, s 4,789 sekundi zaostatka za pobjednikom, dok je treće mjesto osvojio još jedan Španjolac, Pedro Acosta iz Red Bull Gasgas ekipe, s zaostatkom od nešto više od 14 sekundi za Marquezom.
Trenutni svjetski prvak, Talijan Francesco Bagnaia, odustao je šest krugova prije kraja nakon sudara sa Aleixom Marquezom iz Gresini Racing ekipe, koji također nije završio utrku. Aleix Marquez je mlađi brat Marca Marqueza, pobjednika današnje utrke za Grand Prix Aragona.
Prvo mjesto u ukupnom poretku vozača drži Martin s 299 bodova, dok je Bagnaia drugi s 276 bodova.
Sljedeća utrka u MotoGP prvenstvu vozi se 8. rujna na Velikoj nagradi San Marina.

Slijedite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.