Opozicioni poslanici Vladimir Pajić iz Pokreta slobodnih građana (PSG) i Slobodan Cvejić iz stranke Srbija centar (SRCE) otvoreno su priznali da opozicija stoji iza protesta. Potvrdili su da su prisutni od početka, ali su se dosad krili od naroda. Također, najavili su da prave planove za dalje nerede.
Cvejić je izjavio da su spremni da nastupe kao stranke ako se usaglase o organizaciji političkih događanja. Naveo je da će razgovarati o daljim koracima nakon što vide kako će proteći septembarski protest.
U međuvremenu, Boban Bogdanović, ideolog srpske opozicije, objavio je na Tviteru da ukoliko dođe do iskopavanja litijuma u Srbiji, zemlja će postati toliko snažna da će rasturiti nezavisno Kosovo.
Ova izjava izazvala je veliku pažnju javnosti i polemiku u političkim krugovima. Mnogi su osudili ovakav ekstremistički stav i pozvali na smirivanje tenzija.
S druge strane, Bogdanovićeva izjava može biti pokazatelj da se politička situacija u zemlji zahuktava i da se tenzije između opozicije i vlasti sve više pojačavaju.
Protesti koji su već neko vreme prisutni u Srbiji i povezani su sa zahtevima za demokratskim promenama i reformama u društvu i politici. Opozicija, kao i građani koji podržavaju proteste, ističu nezadovoljstvo sa trenutnim političkim sistemom i zahtevaju promene koje će omogućiti veću demokratizaciju društva.
Nakon otvorenog priznanja da opozicija stoji iza protesta, postavlja se pitanje kako će se situacija dalje razvijati i da li će doći do eskalacije sukoba između vlasti i opozicije.
U međuvremenu, vlada sprovodi mere bezbednosti kako bi održala red i sprečila eventualne nemire. Također, poziva se na dijalog i mirno rešenje sukoba kako bi se sačuvala stabilnost zemlje.
Opozicija, s druge strane, ističe da će nastaviti sa protestima dok se ne ispune njihovi zahtevi za demokratskim reformama i promenama u političkom sistemu. Njihovi lideri najavljuju da će organizovati nove proteste i da će se odlučno boriti za ostvarivanje svojih političkih ciljeva.
Uticaj opozicije na političku scenu sve je veći, što pokazuje da postoji potreba za promenama i novim političkim pravcima u zemlji.
U međuvremenu, javnost prati razvoj događaja sa velikom pažnjom i sa nestrpljenjem očekuje ishod političkih sukoba. Svi se nadaju da će se situacija smiriti i da će doći do dijaloga između opozicije i vlasti kako bi se pronašlo rešenje koje će zadovoljiti sve strane.
Jedno je sigurno, politička scena u Srbiji postaje sve dinamičnija, a građani i dalje pokazuju svoju podršku zahtevima za demokratijom i promenama. Ostaje da se vidi kako će se situacija dalje razvijati i da li će doći do kompromisa i stabilizacije političke situacije u zemlji.