Nije moglo bez drame u Parizu! Lajović se igrao sa živcima navijača, pa posle četiri sata prošao dalje

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Rusa Romana Safijulina na Rolan Garosu nakon preokreta, osvojivši meč sa 3:2 u setovima. Ova pobeda označava njegov prvi ulazak u drugo kolo nekog grend slema od Vimbldona 2022. godine. Lajović je uspeo da se vrati nakon lošeg početka meča i da nadigra Safijulina u izuzetno dramatičnoj borbi. Ovo je bila još jedna uspešna predstava za srpski tenis, nakon što je Miomir Kecmanović takođe prošao u naredno kolo turnira.

Prvi set nije krenuo dobro po Lajovića, koji je bio u zaostatku od 3:0 nakon brejka Safijulina. Ipak, srpski teniser uspeo je da se vrati, ali je Rus ipak uspeo da osvoji set sa 6:4. Drugi set je bio vrlo izjednačen, sa čestim brejkovima s obe strane terena, ali je Lajović uspeo da se vrati iz zaostatka i izjednači rezultat. U trećem setu, Lajović je uspeo da napravi ključni brejk i osvoji set.

Četvrti set je počeo odlično za Lajovića, koji je stekao prednost od 4:1, ali je dozvolio Safijulinu da se vrati u igru i odvede set u taj-brejk, koji je Rus dobio sa 8:6. Odlučujući peti set bio je veoma napet, ali je Lajović uspeo da stigne do brejka i završi meč sa pobedom. Ukupno, meč je trajao četiri sata i deset minuta.

U narednom kolu, Lajović će se suočiti sa Amerikancem Tejlorom Fricom, koji je 12. nosilac turnira. Fric prvo mora da pobedi Argentinca Federika Koriju kako bi se sastao sa Lajovićem. Ovo će biti težak izazov za srpskog tenisera, ali je pokazao svoju borbenost i upornost u meču protiv Safijulina.

Ova pobeda Dušana Lajovića predstavlja veliku radost za srpski tenis i navijače širom sveta. Još od Vimbldona 2022. godine, ovaj talentovani teniser nije uspeo da se plasira u drugo kolo nekog grend slema, ali je sada pokazao svoju snagu i veštinu na Rolan Garosu. Sve oči će biti uprte u njegov meč sa Fricom, koji će sigurno biti prava teniska poslastica za ljubitelje ovog sporta. Dušan Lajović nastavlja da beleži uspehe na velikim turnirima i dokazuje svoju vrednost kao vrhunski teniser.