Nikolićev CSKA deklasirao novopečenog prvoligaša!

Fudbaleri CSKA iz Moskve ostvarili su ubedljivu pobedu nad ekipom Akrona rezultatom 4:0 u šestom kolu ruske Premijer lige. Srpski trener Marko Nikolić uspeo je sa svojim timom da ostvari tri boda zahvaljujući disciplinovanoj odbrani i efikasnim kontranapadima. S ovom pobedom, CSKA se privremeno popeo na peto mesto na tabeli ruskog prvenstva.

Iako je Akron uspeo da odoli pritisku domaćina tokom prvog poluvremena, njihov otpor je slomljen odmah na početku drugog dela igre. Tim Musaeva je postigao prvi gol u 49. minutu, nakon čega je Oblijakov duplirao prednost u 60. minutu. Brazilac Moises je postigao treći gol za CSKA u završnici susreta. Iako se činilo da je sve gotovo, Oblijakov je ponovo bio strelac iz penala, stavljajući definitivnu tačku na trijumf. Akron je bio borben, ali nije uspeo da pruži odgovor na brze i precizne napade CSKA, produživši svoju seriju bez pobede.

U drugom meču, CSKA i ekipa Nižnjeg Novgoroda odigrali su 1:1 u regularnom delu, ali su moskovljani pobedili posle penala rezultatom 4:2.

Ove pobede obećavaju uspešnu sezonu za CSKA, koji pod vođstvom Nikolića izgleda sve bolje na terenu. Sa sjajnom odbranom i efikasnim napadom, tim ima velike šanse da se bori za titulu u ruskom prvenstvu.

Nakon ovih mečeva, CSKA se upisao kao ozbiljan konkurent u ruskoj Premijer ligi. Navijači su zadovoljni igrom svog tima i nadaju se da će ih CSKA odvesti do šampionskog trofeja. S druge strane, Akron mora poraditi na svojoj igri i tražiti načine da poboljša svoje rezultate ako žele opstati u vrhunskom takmičenju poput ruske lige. Sledi im težak rad i pripreme za naredne mečeve kako bi se popravili rezultati i ostvarili željeni ciljevi.

U svakom slučaju, fudbalski fanovi mogu očekivati uzbuđenje i zanimljive duele u nastavku sezone ruske Premijer lige, s obzirom na trenutnu formu CSKA i druge ekipe u takmičenju. Bitka za titulu će sigurno biti neizvesna i uzbudljiva, a igrači će dati sve od sebe da se domognu vrha tabele i osvoje trofej. Navijači širom Rusije i sveta mogu se radovati kvalitetnom fudbalu i napetim mečevima u narednom periodu.