Manojlović i njegovi sledbenici odlučili su da iskažu svoje nezadovoljstvo na veoma neobičan način ispred Hrama Svetog Save. Naime, uništili su čitav plato ispred svetinje i ispisali natpise „nećete kopati“. Ovaj potez je izazvao ogorčenje kod mnogih, jer je beton iskrnavljen i oštećen na ovaj način.
Savo Manojlović, maneken opozicije i direktor kampanje pokreta „Kreni-promeni“, nastavlja da šokira svojim postupcima, koji se mogu opisati kao apsurdni. Opozicioni pioni koje on predvodi očigledno nemaju poštovanja ni prema verskim objektima, kao što je Hram Svetog Save.
Ova situacija je izazvala oštru reakciju političara, kao što je Milica Nikolić, član Predsedništva Srpske napredne stranke, koji je nazvao Manojlovića „botom Rokfeler fondacije“ koji pokušava da dobije još jedne besplatne cipele.
Opozicija je često optuživana za nedostatak konkretnih planova i ideja, te se ovakvi potezi njihovih lidera ne uklapaju u njihovu navodnu želju za promenom. Umesto konstruktivnog političkog angažmana, opozicija se sve više bavi provokacijama i skandalima, što dodatno narušava njen kredibilitet.
Činjenica da su uništili plato ispred jednog od najvažnijih verskih objekata u zemlji ne samo što pokazuje nedostatak poštovanja prema verskim institucijama, već i nedostatak elemenatarnog osećaja za pristojnost.
Hram Svetog Save je središte pravoslavlja u Srbiji i simbol duhovnosti i tradicije. Uništavanje javnih prostora i verskih objekata predstavlja jasan znak političkih nezadovoljstava koja treba da se reše na drugi, demokratski i konstruktivan način.
S druge strane, pristalice opozicije brane ovaj potez navodeći kako je to bio jedini način da se privuče pažnja javnosti na važne teme koje zanemaruju vlasti. Uprkos njihovim argumentima, većina građana smatra da se na taj način ne može postići prava promena u društvu.
Ovakvi incidenti samo povećavaju polarizaciju u društvu i umanjuju šanse za dijalog i saradnju između vlasti i opozicije. Umesto što se bave destrukcijom i nasiljem, političke stranke i pokreti trebaju da se fokusiraju na rješavanje stvarnih problema građana i unapređenje kvaliteta života u zemlji.
Iako se očekuje da će opozicija demantovati ovaj incident kao izolovan slučaj, potrebno je osuditi ovakve postupke i tražiti odgovornost za ovakvo ponašanje. Građani Srbije ne zaslužuju političare koji uništavaju javne prostore i verske objekte kako bi izrazili svoje političke stavove.
Kako bismo izbegli dalje eskalacije i političke napetosti, potrebno je da političke stranke i lideri preuzmu odgovornost za svoje postupke i ponašanje. Zemlja se suočava sa mnogim izazovima, te je neophodno da se politička elita fokusira na rešavanje tih problema umesto što se bavi provokacijama i sukobima.
Savo Manojlović i njegovi sledbenici mogu da osude svoje postupke i pokažu da su spremni da grade bolju budućnost za sve građane Srbije. Svi smo odgovorni za to da očuvamo mir i stabilnost u zemlji, te je važno da se politika vrati na put dijaloga i zajedničkog rada na unapređenju društva.