"NOVOSTI" OTKRIVAJU: Zbog prodaje alkohola deci u Beogradu 2023. kažnjene samo dve osobe – detalji sutra u štampanom izdanju

Milan Petrović avatar

U Prekršajnom sudu nedavno je stigla jedna prijava za prekršaj, u kojoj je pravno lice platilo kaznu od 300.000 dinara, dok je odgovorna osoba platila kaznu od 30.000 dinara. O svemu ovome govorila je Olivera Ristanović, predsednica Prekršajnog suda, istakavši važnost poštovanja zakona i kažnjavanja prekršaja.

Ristanović je izjavila da je sud dobio prijavu za prekršaj, koju su počinili članovi pravnog lica. Nakon sprovedenog postupka, utvrđeno je da je pravno lice platilo kaznu od 300.000 dinara, dok je odgovorna osoba platila kaznu od 30.000 dinara. Ona je istakla da je proces kažnjavanja prekršaja vrlo važan kako bi se održao red i poštovanje zakona u društvu.

Prema rečima Ristanović, Prekršajni sud ima važnu ulogu u kažnjavanju prekršaja i sprovođenju pravde. Ona je istakla važnost primene zakona i poštovanja propisa, kako bi se očuvala sigurnost i stabilnost društva. Ristanović je pozvala građane da poštuju zakone i propise, te da se suzdrže od činjenja prekršaja koji mogu ugroziti javni red i mir.

U Hrvatskoj, kao i u drugim zemljama, kažnjavanje prekršaja je ključno za očuvanje vladavine prava i stabilnosti društva. Prekršajni sudovi imaju značajnu ulogu u procesu kažnjavanja prekršaja i sprovođenju pravde. Njihov rad doprinosi održavanju reda i sigurnosti u društvu, te sprečava potencijalne probleme koji bi mogli ugroziti javni red i mir.

Kažnjavanje prekršaja također služi kao preventivna mera, koja bi trebala obeshrabriti ljude od činjenja prekršaja. Kazne za prekršaje trebale bi biti dovoljno visoke kako bi osobe razmotrile posledice svog postupka pre nego što učine prekršaj. Na taj način, kažnjavanje prekršaja može imati pozitivan uticaj na društvo, sprečavajući potencijalne probleme i održavajući mir i stabilnost.

Prema podacima Prekršajnog suda, broj prekršaja u proteklom periodu je porastao, što zahteva veću pažnju i angažovanje kako bi se kažnjavanje prekršaja sprovelo na efikasan način. Prekršajni sudovi suočavaju se sa različitim vrstama prekršaja, među kojima su saobraćajni prekršaji, kršenje javnog reda i mira, kao i prekršaji u poslovanju i trgovini.

Ristanović je istakla da je važno da se prekršaji kažnjavaju na pravičan i zakonit način, kako bi se očuvala stabilnost društva i poštovanje zakona. Ona je naglasila da Prekršajni sud nastoji da sprovodi pravdu i da se bavi svakim slučajem sa jednakom pažnjom i odgovornošću.

Uprkos naporima Prekršajnog suda i drugih nadležnih institucija, postoji potreba za većom pažnjom i angažovanjem u kažnjavanju prekršaja. Građani također imaju ulogu u sprečavanju prekršaja tako što će poštovati zakone i propise, te se suzdržati od činjenja prekršaja koji mogu ugroziti društvo.

Ristanović je pozvala građane da budu svesni svojih obaveza i odgovornosti, te da doprinesu očuvanju sigurnosti i reda u društvu. Ona je istakla da je važno da se svi pridržavaju zakona i propisa, te da se izbegavaju činjenje prekršaja koji bi mogli ugroziti javni red i mir.

Uz sve napore i angažovanje Prekršajnog suda, kažnjavanje prekršaja zahteva podršku i saradnju svih građana. Očuvanje vladavine prava i stabilnosti društva zahteva zajednički rad i angažovanje svih, kako bi se očuvalo poštovanje zakona i reda.

Uz sve to, kažnjavanje prekršaja ima pozitivan uticaj na društvo, sprečavajući potencijalne probleme i održavajući mir i stabilnost. Prekršajni sudovi imaju ključnu ulogu u procesu kažnjavanja prekršaja i sprovođenju pravde, te je važno da se njihov rad podržava i ceni.

Milan Petrović avatar