Olimpijski plivači pripremaju se za takmičenje u zagađenoj reci Seni u Parizu i koriste koka-kolu kao način zaštite od bolesti. Iako ova praksa nije naučno potvrđena, mnogi plivači tvrde da im pomaže u sprečavanju infekcija nakon boravka u zagađenoj vodi. Sena je decenijama bila toksična za plivanje, ali francuski zvaničnici su uložili velike napore u čišćenje reke pre Olimpijskih igara. Ipak, postoje zabrinutosti zbog kvaliteta vode, a neki stručnjaci tvrde da plivanje u Seni može biti opasno zbog izloženosti hemikalijama i biološkim patogenima.
Nažalost, testna trka maratonske plivačke staze u Seni bila je odložena iz zabrinutosti za kvalitet vode, dok su neki sportisti završili u bolnici zbog izloženosti opasnim bakterijama. Belgija je čak povukla svoj tim iz takmičenja, dok su brojni plivači imali zdravstvene probleme nakon plivanja u zagađenoj reci.
Profesor Dejvi Džons sa Univerziteta Bangor upozorava da bi plivanje u Seni moglo biti opasno zbog izloženosti raznim štetnim supstancama i patogenima, te savetuje oprez prilikom bilo kakvog kontakta sa vodom. Iako gradonačelnica Pariza pokušava uveriti sportiste u bezbednost reke, mnogi stručnjaci i dalje sumnjaju u sigurnost plivanja u ovoj zagađenoj reci.
Uz to, upotreba koka-kole kao zaštite od infekcija može biti popularna praksa među sportistima, ali stručnjaci ističu da nema naučne osnove za njenu efikasnost. Dr Marija Abreu naglašava da koka-kola može imati minimalan uticaj na borbu protiv infekcija, te da plivači trebaju biti oprezni prilikom korišćenja ove metode zaštite.
Uzimajući u obzir sve faktore, važno je da plivači budu svesni potencijalnih opasnosti plivanja u zagađenoj reci Seni i preduzimaju odgovarajuće mere zaštite. Bezbednost sportista treba biti od najvećeg prioriteta, bez obzira na popularne prakse ili uverenja o zaštiti od bolesti. Olimpijski sportisti trebaju biti oprezni i preduzeti sve neophodne korake kako bi zaštitili svoje zdravlje i nastavili sa uspešnim takmičenjem.