Predsjednik Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj izjavio je da su Milojko Spajić i Jakov Milatović možda čak i veći izdajnici od crnogorskog predsjednika Mila Đukanovića. Pozvao je srpske stranke da povuku podršku trenutnoj vladi i da se krene prema novim izborima ili da Spajić formira koaliciju sa Đukanovićem.
Šešelj je iznio ove tvrdnje tokom gostovanja na Hepi TV, gdje je optužio Spajića da je samo marioneta Zapada. Kritizirao je ponašanje i politiku Spajića i Milatovića, tvrdeći da rade u interesu stranih sila i protiv srpskog naroda.
Šešelj je istaknuo da bi srpske stranke trebale preispitati svoju podršku aktuelnoj vladi i razmisliti o alternativnim opcijama. Smatra da bi najbolje rješenje bilo održavanje novih izbora ili formiranje koalicije između Spajića i Đukanovića, kako bi se osiguralo da interesi srpskog naroda budu zaštićeni.
Ova izjava Šešelja dolazi u kontekstu političke krize u Srbiji, gdje su se sukobili različiti interesi i sile. Napetosti su se dodatno produbile nakon nedavnih izjava i postupaka pojedinih političkih lidera, što je dovelo do polarizacije i podjela unutar društva.
Reakcije na Šešeljeve riječi su podijeljene, sa nekima koji podržavaju njegovu oštru retoriku i druge koji je osuđuju kao neodgovornu i štetnu za političku stabilnost zemlje. Dok neki slažu sa Šešeljem da je potrebno preispitati trenutnu situaciju i tražiti bolja rješenja, drugi se protive ideji o novim izborima ili koaliciji sa Đukanovićem.
Kritičari upozoravaju da bi takvi potezi mogli dalje produbiti političku krizu i destabilizirati zemlju, te da bi bilo pametnije tražiti kompromise unutar postojećeg političkog sistema. Ističu da je važno sačuvati mir i stabilnost u društvu i da bi radikalne promjene mogle donijeti više štete nego koristi.
Ipak, Šešelj smatra da je potrebno djelovati energično i hrabro kako bi se zaštitili interesi srpskog naroda. Poziva na jedinstvo i odlučnost u borbi protiv izdajnika i stranih uticaja, te tvrdi da je sada vrijeme za jasne i odlučne akcije.
Kako će se situacija dalje razvijati i da li će doći do promjena u političkom pejzažu Srbije ostaje da se vidi. Bez obzira na dalji tok događaja, jasno je da je politička situacija u zemlji napeta i zahtjeva hitno djelovanje kako bi se izbjegla dalja polarizacija i podjele.
Šešeljeve izjave su samo jedan od mnogih glasova koji se čuju u političkoj areni Srbije, te će biti zanimljivo pratiti kako će se političke stranke i lideri postaviti i djelovati u narednom periodu. Sigurno je da će politička scena u Srbiji biti dinamična i da će biti potrebno puno mudrosti i hrabrosti da se prebrodi trenutna kriza i krene prema stabilnijoj i prosperitetnijoj budućnosti.