Google Pixel telefoni su popularni uređaji među korisnicima, ali nedavno istraživanje je otkrilo ozbiljan sigurnosni propust na ovim uređajima. Prema izveštaju firme za sigurnost mobilnih uređaja, većina Pixel telefona sadrži funkciju koju sajber kriminalci mogu iskoristiti za prisluškivanje korisnika ili daljinsko upravljanje uređajima.
Glavni Google softver za Pixel telefone omogućava prodajnom osoblju Verizon-a dubok pristup podacima i uređajima radi demonstracije mogućnosti uređaja. Međutim, ova funkcija ima ozbiljne sigurnosne propuste koji su postali očigledni kada je skener za otkrivanje pretnji pronašao bezbednosni problem na Android uređaju kompanije Palantir Technologies.
Na Pixel telefonima postoji ozbiljan sigurnosni propust u vidu neobrisive tuđe aplikacije nazvane Showcase, razvijene od strane kompanije Smith Micro, koja ima visok nivo privilegija. Istraživači su otkrili da ova aplikacija može biti daljinski aktivirana od strane sajber kriminalaca, iako Google tvrdi da bi se slabosti aplikacije mogle iskoristiti samo u slučaju fizičkog posedovanja uređaja i direktnog unosa korisničke lozinke.
Postoji sumnja da i drugi Android uređaji mogu imati isti propust, jer je Showcase aplikacija pronađena na Pixel telefonima. Istraživači iVerify-a su upozorili na ove sigurnosne probleme i preporučili korisnicima da budu oprezni kako bi zaštitili svoje podatke i uređaje od potencijalnih napada sajber kriminalaca.
Google je reagovao na ove optužbe i tvrdi da su sigurnosni propusti preuveličani, ali korisnici trebaju biti svesni potencijalnih rizika i preduzeti odgovarajuće mere opreza. Važno je redovno ažurirati softver na uređajima, koristiti pouzdane antivirusne programe i paziti na linkove i aplikacije koje se preuzimaju na telefon.
Sigurnost mobilnih uređaja postala je ključna tema u današnjem digitalnom svetu, gde sajber kriminalci sve više pronalaze načine za napade na korisnike širom sveta. Važno je da korisnici budu svesni potencijalnih pretnji i preduzmu odgovarajuće mere kako bi zaštitili svoje podatke i privatnost.
U zaključku, sigurnosni propusti na Google Pixel telefonima su ozbiljna tema koju treba shvatiti ozbiljno. Korisnici trebaju biti svesni potencijalnih rizika i preduzeti odgovarajuće mere opreza kako bi zaštitili svoje podatke i uređaje od sajber napada. Google i proizvođači uređaja trebaju raditi na otklanjanju sigurnosnih propusta i poboljšanju sigurnosti svojih proizvoda kako bi korisnicima pružili sigurno i pouzdano iskustvo korišćenja mobilnih uređaja.