Aleksandar R. (32) predao se policiji zbog sumnje da je 19. januara vozilom „fijat panda“ udario policajku Suzanu Joksimović (47) koja je šetala pse. Njegovo predavanje usledilo je nakon što je policija tragala za njim od trenutka incidenta kada je pobegao sa lica mesta. U vozilu su se nalazile još tri osobe koje su se dan posle nesreće javile policiji i otkrile identitet vozača.
Nesreća se dogodila na pešačkom prelazu, a svedoci su isprva pomislili da je u pitanju veće vozilo. Istražitelji su ubrzo pronašli „fijat pandu“, pri čemu je prednji deo vozila bio potpuno uništen, a šoferšajbna razbijena. Izvori navode da je vozač udario Suzanu Joksimović velikom brzinom, verovatno preko 100 km/h, a zatim pobegao, ostavljajući je povređenu na ulici.
Suzaninu porodicu potresla je tragedija, a njen sestrić, Dušan Babuder, govorio je o stravičnim posledicama nesreće. Istakao je da je telo Suzaninog strica bilo neprepoznatljivo nakon udarca. „Udario je na pešačkom prelazu na metar od trotoara, a išao je sigurno preko 100 na sat. Na haubi je vukao 20, 30 metara i pobegao. Pitam se, kakav je to čovek koji je mogao tako nešto da uradi i da ne stane?“ rekao je Babuder.
Nakon incidenta, Drugo osnovno javno tužilaštvo u Beogradu pokrenulo je istragu. Aleksandar R. ima policijski dosije, što dodatno komplikuje situaciju. Policija je brzo reagovala i pronašla vozilo, a putnici su se javili, što je omogućilo da se identitet vozača brzo utvrdi.
Ova tragedija izazvala je veliku pažnju javnosti, a mnogi su izrazili saučešće porodici poginule policajke. Suzana Joksimović je bila poznata po svojoj hrabrosti i predanosti poslu. Njena smrt ostavila je dubok trag u zajednici, a mnogi su se okupili da odaju počast njenom životu i hrabrosti.
Policija je apelovala na sve građane da budu oprezni u saobraćaju i da se pridržavaju propisa, posebno kada je reč o pešačkim prelazima. Ova nesreća je još jedan podsetnik na važnost bezbednosti na putevima, kako za vozače, tako i za pešake.
U međuvremenu, mnogi se pitaju kako je moguće da neko može pobjeći sa mesta nesreće, a da ne pomisli na posledice svojih dela. Ova situacija je izazvala brojne diskusije o moralnoj odgovornosti vozača, kao i o zakonodavstvu koje reguliše ponašanje u saobraćaju.
Aleksandar R. će se suočiti sa ozbiljnim optužbama, a njegov slučaj će biti pod stalnim nadzorom javnosti. Iako se predao vlastima, pitanje odgovornosti ostaje otvoreno. Tužilaštvo će morati da prikupi sve relevantne dokaze kako bi se osigurala pravda za Suzanu Joksimović i njenu porodicu.
Ova tragedija nije samo osobna gubitak za porodicu Joksimović, već i velika opomena svima nama o opasnostima na putevima. Svako od nas može igrati ulogu u sprečavanju ovakvih tragedija tako što ćemo biti odgovorni vozači i pešaci.
Na kraju, važno je naglasiti da je Suzana Joksimović bila više od samo žrtve nesreće; ona je bila osoba koja je služila zajednici i čije je prisustvo ostavilo neizbrisiv trag. Njena smrt nas podseća na važnost čuvanja života i sigurnosti svih učesnika u saobraćaju.