U Beogradu, protesti i blokade saobraćajnica nastavljaju se zbog štrajka koji su organizovali studenti i srednjoškolci. Iako su neke saobraćajnice već otvorene, u brojnim delovima grada i dalje se oseća uticaj ovih okupljanja. U Beogradu, kao i u drugim gradovima Srbije, učesnici protesta zahtevaju promene i rešenja za svoje probleme, a glavni motive je nezadovoljstvo trenutnom situacijom u obrazovanju.
Tokom protesta, mnoge ključne saobraćajnice su bile zatvorene, izazivajući velike gužve i otežavajući kretanje građanima. Na Brankovom mostu i Autokomandi saobraćaj je i dalje u prekidu, dok su na Pančevačkom mostu okupljeni brojni građani, ali u manjem broju. Takođe, raskrsnica između ulica Kneza Miloša i Nemanjine, koja se nalazi ispred Vlade Srbije, bila je blokirana, a slična situacija zabeležena je i na kružnim tokovima kod Novog Beograda i Ušća.
Protestna šetnja, koja je okupila srednjoškolce, studente i druge građane, završila je ispred Opštine Novi Beograd, gde su organizatori izneli svoje zahteve i poruke. Tokom šetnje, saobraćaj je bio blokiran na ulicama kojima su se kretali učesnici, što je dodatno otežalo situaciju na ulicama.
Među mestima koja su bila pogođena protestima su Takovska ulica ispred Radio-televizije Srbije, kao i Bulevar kralja Aleksandra kod Pravnog i Tehničkog fakulteta. Takođe, blokiran je i deo Bulevara oslobođenja, Trošarina, kao i raskrsnica na Vidikovcu. U Novom Beogradu, deo Bulevara Mihajla Pupina takođe je bio zatvoren, dok su zaposleni u IT industriji blokirali raskrsnicu Omladinskih brigada i Heroja od Košara.
Organizatori protesta naglašavaju da će nastaviti sa akcijama dok ne dobiju odgovore na svoje zahteve, koji se pretežno odnose na poboljšanje uslova u obrazovanju, kao i na povećanje finansiranja i resursa za škole i fakultete. Studenti i srednjoškolci traže da se njihovi glasovi čuju i da se ozbiljno pristupi rešavanju problema koji ih muče.
Ovi protesti su odraz šireg nezadovoljstva među mladima, koji se suočavaju sa brojnim izazovima, uključujući visoke troškove školovanja, nedostatak adekvatnih resursa i opremu u školama, kao i problem nezaposlenosti nakon završetka školovanja. Mnogi od njih smatraju da trenutne mere vlasti nisu dovoljne da reše njihove probleme i da se mora učiniti mnogo više kako bi se osigurao kvalitetan obrazovni sistem.
U međuvremenu, vlasti su pozvale na dijalog i otvorene su za razgovore sa predstavnicima studenata i srednjoškolaca. Međutim, učesnici protesta izražavaju sumnju u to da će razgovori dovesti do konkretnih rešenja, ukazujući na potrebu za hitnijim akcijama i promenama.
S obzirom na trenutnu situaciju, očekuje se da će protesti i dalje trajati, a mnogi se nadaju da će njihovi zahtevi biti ispunjeni kako bi se obezbedila bolja budućnost za sve mlade ljude u Srbiji. U narednim danima, planiraju se nove akcije i okupljanja, a organizatori su pozvali sve zainteresovane da im se pridruže u borbi za bolje uslove obrazovanja i životne standarde.