Rezolucija o Srebrenici, koju su predložile Nemačka i Ruanda, glasana je na Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija. Glasanje je rezultiralo sa 84 zemlje koje su glasale za, 19 zemalja koje su glasale protiv i 68 zemalja koje su bile uzdržane. Iako je prema procenama, Nemačka očekivala veću podršku, rezultati su pokazali da je više zemalja bile protiv ili uzdržane, nego što su bile za rezoluciju.
Među zemljama koje su glasale protiv su bile Rusija, Mađarska, Kina, Belorusija, Sirija, Kuba, Srbija i mnoge druge. Uzdržane zemlje uključuju Grčku, Slovačku, Brazil, Kipar, Angolu, Bahame, Honduras, Liban i mnoge druge. Zemlje koje su bile za rezoluciju su, između ostalih, Albanija, Crna Gora, BiH, Slovenija, Turska, Austrija, Belgija, Kanada, Hrvatska, Francuska, Nemačka, Italija, Japan, Malta, Norveška, Poljska, Portugal, Južna Afrika i mnoge druge.
Reakcije predstavnika zemalja koje su bile protiv rezolucije su bile različite. Stalni predstavnik Rusije u UN je rekao da je usvajanje rezolucije „Pirova pobeda“ za kosponzore, i da je glasanje otvorilo „Pandorinu kutiju“. Mađarska je iznela da rezolucija ne doprinosi promociji mira na Balkanu, dok je Kina navodila da je želja da se spreče tragedije u budućnosti uzrok za glasanje protiv. Sirija je istakla da rezolucija pokazuje dvostruke aršine i manipulaciju ljudskim pravima.
Predstavnici uzdržanih zemalja poput Grčke, UAE i Brazila su isticali različite razloge za svoje odluke. Grčka je upozorila da rezolucija može pogrešno da se protumači i da podriva napore ka zajedničkoj budućnosti Balkana. UAE su navode da je rezolucija predstavljena u pogrešnom trenutku i da može izazvati politizaciju, dok je Brazil uzdržanost objasnio okolnostima oko podnošenja nacrta.
Predstavnici zemalja koje su bile za rezoluciju, poput Crne Gore, Nemačke i Hrvatske su isticali podršku žrtvama i saosećanje, te su učestvovali u donošenju amandmana kako bi se izbegla zloupotreba i pogrešna tumačenja. Hrvatski premijer Andrej Plenković je izjavio da će rezolucija biti usvojena, dok je nemačka predstavnica pohvalila doprinos Crne Gore.
Rezultati glasanja o rezoluciji o Srebrenici su pokazali podelu među zemljama, sa većim brojem uzdržanih i protiv u odnosu na one koje su bile za. Različite reakcije predstavnika zemalja o razlozima svojih glasova pokazuju kompleksnost političke situacije i odnosa u regionu. Nasilje i zločini iz prošlosti i dalje ostavljaju tragove i izazivaju političke tenzije, dok je potreba za pomirenjem i izgradnjom mira prema budućnosti vitalna za stabilnost regiona.