PAOK zgazio nejaki Šamrok! Majstorska asistencija Živkovića u pobedi crno-belih iz Soluna! (VIDEO)

Aleksandar Vuković avatar

Fudbaleri PAOK-a dominirali su u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu Evrope, savladavši ekipu Šamroka rezultatom 4:0. Iako se grčki tim očekivao kao favorit, put do pobede nije bio jednostavan. PAOK je uspeo da slomi otpor irskih gostiju tek u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, kada je Kleri postigao autogol. U drugom poluvremenu, PAOK je udvostručio prednost golom Taisona, dok je Konstantelijas postigao treći gol. Na kraju je Baba postigao četvrti gol za PAOK, kojim su potvrdili svoju dominaciju.

U ostalim utakmicama kvalifikacija za Ligu Evrope, letonski RFS je iznenadio APOEL sa 2:1, Viktorija Plzenj je minimalno pobedila Harts sa 1:0, Elfsborg je savladao Molde sa 1:0, dok su LASK i FCSB remizirali 1:1. PAOK je ovom pobedom napravio korak ka plasmanu u grupnu fazu Lige Evrope, a revanš u Irskoj će im pružiti priliku da potvrde svoju dominaciju.