Na današnjoj Generalnoj skupštini Ujedinjenih nacija usvojena je rezolucija o Srebrenici, koja je izazvala veliku pažnju svetskih medija. Srbija se istakla kao snažni protivnik ove rezolucije, smatrajući da ona ponovo raspiruje tenzije na Balkanu. Grčki list Avgi je preneo navode diplomatskih izvora da nije pravo vreme za usvajanje rezolucije jer može poslati nepromišljenu poruku koja ne promoviše regionalno pomirenje. Ruski ambasador pri UN Vasilij Nebenzje istakao je da sponzori rezolucije guraju Bosnu i Hercegovinu u konfrontaciju, ne uzimajući u obzir žrtve koje su stradale tokom građanskog rata koji se odigrao devedesetih godina.
Rezolucija je usvojena sa većinom od 84 glasa za, iako su se predlagači nadali da će imati najmanje 100 glasova. Veliki broj zemalja je odlučio da preskoči sastanak i ne glasa. Srbija i bosanski Srbi su se istakli kao snažni protivnici ove rezolucije. U regionu, mediji su pratio dešavanja na sednici GSUN i usvajanje rezolucije, bez analiza ili komentara.
Federacija BiH izveštava o usvajanju rezolucije o genocidu u Srebrenici, ističući da je reč o istorijskoj pobedi. Međutim, nijedan medij se nije upustio u dublju analizu rezultata glasanja, koji ukazuju da je rezolucija proglašena usvojenom iako je bilo više glasova protiv i uzdržanih. Politčki lideri u Republici Srpskoj su ocenili usvajanje rezolucije kao pobedu, ali su istakli da će posledice biti vidljive u budućnosti.
Hrvatska je bila jedan od sponzora rezolucije u GS UN, a njen premijer Andrej Plenković potvrdio je podršku usvajanju rezolucije. Mediji u Severnoj Makedoniji prenose informaciju o prihvatanju rezolucije, bez komentara, ali sa više tekstova o podršci predsedniku Vučiću u Beogradu i Kosovskoj Mitrovici.
Iako je rezolucija o Srebrenici usvojena, različite zemlje imaju različite stavove o njoj. Srbija se istakla kao protivnik rezolucije, dok je Federacija BiH pozdravila njen usvajanje. Važno je pratiti dalji razvoj događaja i posledice koje će rezolucija imati na odnose u regionu.