Portugal pobedio Češku posle neverovatnog preokreta (FOTO/VIDEO)

Portugal je započeo Evropsko prvenstvo pobedom nad Češkom rezultatom 2:1 u prvom kolu grupe F, koje je održano u Lajpcigu. Kristijano Ronaldo je postavio novi rekord na evropskim prvenstvima, dok su fudbaleri Pepe i Al Nasra postali najstariji duo koji je zaigrao zajedno na jednoj utakmici ovog takmičenja.

Portugal je dominirao u prvom poluvremenu, imajući više prilika za gol, ali se golman Češke Jindrih Stanek uspešno suprotstavljao njihovim napadima. I pored velike dominacije Portugal nije uspeo da postigne gol u prvom poluvremenu.

Češka je iznenadila Portugalese postigavši gol u 62. minutu preko Lukasa Provoda. Međutim, Portugal je brzo izjednačio u 70. minutu kada je Robin Hranač nespretno postigao autogol. Portugal je napadao i u 87. minutu postigao gol preko Dioga Žote, ali je poništen zbog ofsajda Kristijana Ronalda. Konačno, Portugal je uspeo da postigne pobedonosni gol u drugom minutu nadoknade kada je Neto pogodio mrežu Češke.

Nakon prvog kola, Portugal i Turska imaju po tri boda, dok Češka i Gruzija nemaju bodova u grupi F.

Ovo je prva utakmica na EURO 2024 u kojoj nije postignut nijedan gol u prvom poluvremenu. Portugal je igrao u formaciji 3-5-2, dok je Češka igrala u istoj formaciji. Stanek – Holeš, Hranač, Krejči, Coufal, Šulc, Souček, Provod, Doudera, Kuhta, i Šik bili su igrači Češke.

Uoči meča, Česi su se isticali u sjajnoj formi, dok je Portugal krenuo na prvenstvo sa maksimalnih 30 bodova iz kvalifikacija. Ova dva tima su se poslednji put susrela 2022. godine u Ligi nacija gde je Portugal pobedio oba puta.

Posebno treba istaći Kristijana Ronalda koji je postao prvi igrač u istoriji evropskih prvenstava koji je igrao na šest takmičenja. On je do sada nastupio na 25 utakmica, postigao 14 golova i imao devet asistencija.

U drugoj utakmici grupe F, Turska je pobedila Gruziju. Ovo je bio spektakularan početak Evropskog prvenstva, obećavajući uzbudljive mečeve i borbu za titulu šampiona.