PRENOS! Damir Mikec i Zorana Arunović pucaju za zlatnu medalju

Damir Mikec i Zorana Arunović osvojili su srebrnu medalju u ekipnom takmičenju na Olimpijskim igrama u Parizu. Iako su imali nešto slabiji početak, uspeli su da se plasiraju na prvo mesto u kvalifikacijama, ali su na kraju završili kao drugoplasirani, iza predstavnika iz Turske. Ipak, ovo je prvi uspeh za Srbiju na ovim Olimpijskim igrama i donosi nadu za još veći uspeh u finalu.

Veliko finale zakazano je za 9.30 časova kada će se Damir Mikec i Zorana Arunović boriti za zlatnu medalju protiv Jusufa Dikeca i Seval Tarhan iz Turske. Odlučujuću bitku za najsjajnije olimpijsko odličje navijači i ljubitelji sporta u Srbiji imaće priliku da prate u direktnom prenosu na RTS-u 1, kao i na portalu Novosti.rs.

Zorana Arunović i Damir Mikec već su imali iskušenja u Parizu u pojedinačnoj konkurenciji. Mikec se uspešno plasirao u finale, ali je tamo završio kao sedmi. Sa druge strane, Zorana Arunović nije uspela da prebrodi kvalifikacije i finale joj je izmaklo za dva kruga.

Međutim, treći put je bio srećan. Sada su sve kockice pale na svoje mesto, bili su sjajni u kvalifikacijama i na kraju zauzeli drugo mesto sa 581 krugom, samo jednim manje od prvoplasirane Turske. Dve ekipe će se u utorak boriti za zlato. Srpski predstavnici su posle prve serije od po deset hitaca bili tek 11, ali su u naredne dve serije pokazali svoje umeće i stigli do borbe za zlatnu medalju. Iza sebe su ostavili Indiju sa 580 i Južnu Koreju sa 579 krugova.

Ovaj uspeh posebno je značajan za Zoranu Arunović, koja je na svojim četvrtim Olimpijskim igrama. Iako je u poslednjih 12 godina bila u samom vrhu svetskog streljaštva, osvajajući evropska i svetska prvenstva, uvek joj je izmicala medalja sa najveće sportske smotre. U Londonu 2012. godine i na prošlim Igrama u Tokiju dolazila je samo do četvrtog mesta.

Sa druge strane, Damir Mikec je u Tokiju osvojio prvu medalju. Osvojio je srebro u individualnoj konkurenciji, a u paru sa Arunovićevom došao je do četvrtog mesta. Mikec je u odličnoj formi od Tokija, osvojivši čak 11 zlatnih medalja na evropskim, svetskim prvenstvima i Svetskom kupu, kako u individualnoj konkurenciji, tako i u miksu.