Predsednik Srbije Aleksandar Vučić nedavno je pozvao kineske investitore da investiraju u Srbiju, otvaraju pogone, uvoze repromaterijal, te da se ta roba dalje preradi pod oznakom „napravljeno u Srbiji“. Kroz razgovor s građanima nakon posete kompleksu crkve Uspenja Presvete Bogorodice u Krupnju, Vučić je istaknuo da će sporazum o Slobodnoj trgovini omogućiti promociju proizvoda stvorenih kroz zajednički rad Srbije i Kine. Roba koja se proizvede u Srbiji mogla bi biti izvezena na tržište velikog broja stanovnika, uključujući i tržišta EU, Rusije, Kine i EFTA.
U razgovoru s lokalnim stanovništvom, posebno s vlasnikom stolarske radnje Zoranom Pajićem, Vučić je spomenuo probleme dobivanja struje i trupaca za proizvodnju, te je istaknuo važnost obnove i čuvanja šuma kako bi ljudi imali mogućnost zaposlenja i stvaranja prihoda. Predsednik je naglasio da je cilj rad šumskih uprava obnova i očuvanje šuma, ali i omogućavanje ljudima da rade i zarađuju novac.
Važno je, prema Vučiću, održavati deficit ispod tri odsto, javni dug ispod 60 procenata u odnosu na bruto domaći proizvod, voditi računa o stabilnosti javnih finansija te paziti na budućnost. Država mora brinuti o redovitosti isplata penzija i plaća, te očuvati stabilnost kursa valute. Građani su izrazili interes za izgradnju lokalnih puteva koji bi olakšali njihovo poslovanje.
Kroz ovaj poziv investitorima iz Kine, Srbija bi mogla ostvariti značajan ekonomski napredak i privući nova ulaganja koja bi podigla proizvodnju i omogućila otvaranje novih radnih mjesta. Suradnja s kineskim partnerima na dugoročnoj osnovi mogla bi donijeti koristi i Srbiji, ali i Kini kroz promociju proizvoda i jačanje trgovinskih veza.
Uz sve navedeno, važno je očuvati šume kao prirodno bogatstvo, te omogućiti ljudima da koriste drvo za proizvodnju bez ugrožavanja okoliša. Razvoj drvne industrije može biti značajan izvor prihoda za mnoge ljude u Srbiji, te je važno pažljivo upravljati resursima kako bi se osigurala dugoročna održivost.
U konačnici, predsednik Vučić postavlja prioritete za stabilan ekonomski rast i razvoj zemlje, te poziva na suradnju s partnerima poput Kine kako bi se iskoristile mogućnosti za unapređenje gospodarstva. Investicije, očuvanje prirodnih resursa, poticanje proizvodnje i zapošljavanja ključni su elementi u ostvarivanju dugoročnih ciljeva Srbije kao moderne i konkurentne privrede.