U junu su domaći krediti ubrzali međugodišnji rast na 4,7 odsto, zahvaljujući rastu tražnje privrede i stanovništva za kreditima. Krediti privredi ubrzali su međugodišnji rast na 4,2 odsto, dok su krediti stanovništvu porasli na 4,9 odsto. Ukupni domaći plasmani banaka nemonetarnom sektoru ubrzali su međugodišnji rast na 5,0 odsto. Krediti privredi povećani su za 4,2 odsto, sa skoro polovinom prirasta odnosila na dinarske kredite. Povećano je korišćenje kredita svih namena, a preduzeća su najviše koristila kredite za likvidnost, obrtna sredstva i investicije. Preduzeća iz oblasti energije, trgovine, građevinarstva i prerađivačke industrije najviše su se zaduživala.
Banke su više kreditirale mikro, mala i srednja preduzeća nego velika preduzeća. Krediti stanovništvu povećani su za 3,3 odsto, pri čemu je većina porasta bila u gotovinskim kreditima. Kamatne stope na dinarske kredite i kredite u evro znaku nastavile su da beleže umereni pad tokom drugog tromesečja. Dinarizacija ukupnih plasmana privredi i stanovništvu povećana je za 0,9 procentnih poena. Učešće problematičnih kredita u ukupnim kreditima spustilo se u junu na 2,9 odsto, a pokrivenost problematičnih kredita i dalje je na visokom nivou.
Ispravke vrednosti ukupnih kredita i problematičnih kredita također su na visokom nivou. Pokazatelj adekvatnosti kapitala na kraju drugog tromesečja iznosio je 21,8 odsto, što ukazuje na visoku kapitalizovanost i otpornost bankarskog sektora na rizike. Očekuje se dalji pad kamatnih stopa na kredite, s obzirom na planirano ublažavanje monetarne politike od strane Narodne banke Srbije i Evropske centralne banke. Transmisioni mehanizam putem kanala kamatne stope pokazao se kao efikasan, ali se efekti ublažavanja monetarnih politika na kamatne stope na kredite mogu očekivati nakon nekoliko meseci.