Rezultati trećeg kola Lige šampiona

Fudbaleri Reala Madrida osvojili su trobod u trećem kolu Lige prvaka pobedivši Borusiju Dortmund sa 5:2, nakon preokreta u drugom poluvremenu. Malen je doveo goste u vođstvo u 30. minuti, a Gitens je povećao prednost na 2:0 samo nekoliko minuta kasnije. Ipak, Real se vratio u drugom poluvremenu, postigavši pet golova, od kojih su tri postigli Vinisijus Junior, dok su Ridiger i Vaskez dodali po jedan.

Drugi derbi dana bio je između Juventusa i Štutgarta, gde je Švabe pobedile minimalnim rezultatom od 1:0 golom Turea u 92. minutu utakmice. U meču između Arsenala i Šahtjora, Arsenal je pobedio sa 1:0, dok su Aston Villa, Girona i Slovan Bratislava također ostvarili pobede rezultatom 2:0.

Lisabonski Sporting je također obezbedio pobedu od 2:0 protiv Šturma iz Graca, dok su Pariz Saint-Germain i PSV remizirali 1:1. U celini, treće kolo Lige prvaka donelo je puno uzbuđenja i neizvesnih rezultata širom Evrope.