Siner eliminisan sa turnira u Montrelu

Ruski teniser Andrej Rubljov pobijedio je talijanskog tenisera Janika Sinera u četvrtfinalu Mastersa u Montrealu rezultatom 2:1 u setovima 6:3, 1:6, 6:2. Rubljov je iznenadio mnoge pobijedivši prvog tenisera svijeta nakon što je imao lošu formu posljednjih nekoliko mjeseci. Ovo je bila treća pobjeda Rubljova nad Sinerom, a Siner je odigrao tek treći meč od Vimbldona i propuštanja Olimpijskih igara.

Rubljov je u prvom setu uspio iskoristiti svoje prilike za break i pobijediti, ali je Siner dominirao u drugom setu. Ključni trenuci igre dogodili su se na početku trećeg seta, kada je Siner propustio pet brejk prilika u prvom gemu. Rubljov je odmah nakon toga uspio oduzeti servis Sinera i na kraju pobijediti poboljšanim servisom i još jednim brejkom. Sada će imati priliku osvetiti se Mateu Arnaldiju u polufinalu, nakon što ga je Arnaldi pobijedio na Roland Garrosu.

Rubljov je pokazao svoju snagu i vještinu protiv vrhunskog protivnika poput Sinera, dok je Siner pokazao da se usprkos neigranju i propuštanju bitnih turnira nije lako nositi s nesigurnom formom. Očito je da će Rubljov biti ozbiljan protivnik za sve u ostatku turnira u Montrealu, dok će Siner morati raditi na povratku u formu.

Očekuje se velika borba u polufinalu, a ljubitelji tenisa već s nestrpljenjem iščekuju daljnji razvoj događaja na Mastersu u Montrealu. Rubljov će imati priliku pokazati svoju snagu protiv ostalih vrhunskih tenisera, dok će Siner morati pokazati svoju odlučnost u borbi za povratak u formu. Ovim porazom Siner je naučio važnu lekciju o pritisku i izazovima vrhunskog teniskog natjecanja, dok će Rubljov imati dodatni motiv za daljnji napredak i uspjeh na turniru.

Sa očekivanjima i uzbuđenjem za nastavak turnira, ljubitelji tenisa će pratiti svaku utakmicu i navijati za svoje favorite. Masters u Montrealu je prava prilika za tenisere da pokažu svoje vještine i dokaz da su spremni za najveće izazove u svijetu tenisa. Rubljov je već pokazao svoju snagu i spretnost, a vrijeme će pokazati hoće li uspjeti doći do kraja turnira i osvojiti titulu. Siner će morati naučiti iz poraza i koristiti ga kao motivaciju za daljnji napredak u karijeri. U svakom slučaju, pred nama su uzbudljivi dani teniskog nadmetanja u Montrealu.