Skandal trese fudbalski svet! Miler prozvao sudije i Špance (VIDEO)

Španjolski Real Madrid je uspio izboriti plasman u finale Lige prvaka nakon što je u uzvratnoj utakmici pobijedio njemački Bayern Munich rezultatom 2:1. Pobjeda je došla nakon što je Real uspio nadoknaditi zaostatak i osigurati prolazak u finale sa ukupnim rezultatom od 4:3. Međutim, umjesto da se priča o samoj utakmici, nogometni svijet bruji o kontroverznom događaju koji je obilježio završnicu susreta.

Bayern je poveo golom Dejvisa u 68. minuti, no Real je uspio preokrenuti rezultat golovima Hoselua u 88. i 91. minuti. Završnica utakmice na stadionu u Madridu bila je zaista uzbudljiva, ali događaj koji je izazvao najviše pažnje bio je sporan gol koji je Bayern postigao u posljednjim trenucima utakmice.

Naime, igralo se čak 15 minuta nadoknade vremena, a u posljednjim sekundama De Liht je postigao gol nakon dodavanja Tomasa Milera. Međutim, linijski sudija je signalizirao da je igrač Bayerna bio u zaleđu. Prema pravilima, u ovakvim situacijama linijski sudija treba pustiti napad do kraja te nakon toga, uz pomoć VAR tehnologije, utvrditi je li bio zaleđe ili ne. Međutim, sudija Simon Marčinjak nije postupio na taj način, što je izazvalo bijes igrača i trenera Bayerna.

Nakon utakmice, Tomas Miler je komentirao poraz svoje momčadi te dramu koja se dogodila u posljednjim trenucima. Miler je prozvao i sudije i Španjolce, izrazivši nezadovoljstvo zbog odluka koje su donesene.

Zanimljivo je napomenuti da je na društvenim mrežama ovaj događaj izazvao veliku pažnju i raspravu među nogometnim navijačima i stručnjacima. Mnogi su se složili da je situacija bila sporna te da su se pravila trebala strože poštovati, posebice u tako važnoj utakmici kao što je polufinale Lige prvaka.

Unatoč kontroverzama, Real Madrid sada ide korak bliže osvajanju prestižnog trofeja Lige prvaka. Njihov protivnik u finalu bit će poznat nakon što se odigra druga polufinalna utakmica između Liverpoola i Paris Saint-Germaina. Realovim navijačima ovaj prolazak u finale sigurno donosi radost, ali istovremeno postavlja pitanje o fer pleju u nogometu te potrebi bolje primjene tehnoloških inovacija poput VAR-a.

U svakom slučaju, ovaj susret između Reala i Bayerna ostat će u sjećanju navijača kao jedan od najuzbudljivijih i kontroverznih u posljednje vrijeme. Sada svi s nestrpljenjem očekuju finale Lige prvaka i nadaju se još većem spektaklu na terenu, ali ovaj put bez kontroverzi i diskutabilnih odluka sudaca.