Šok na Vimbldonu! Šesti igrač sveta eliminisan od anonimusa!

Ruski teniser Andrej Rubljov eliminiran je s ovogodišnjeg Wimbledon turnira nakon poraza od mladog Argentinca Franciska Komesane u prvom kolu. Komesana je pobijedio nakon četiri seta sa rezultatom 6:4, 5:7, 6:2, 7:6 (5), dok Rubljov nije uspio dostići željeni nivo igre tijekom meča.

Argentinac je stekao prednost u prvom setu nakon breaka te je zadržao vodstvo do vođenja 1:0, no Rubljov je uspio izjednačiti rezultat u drugom setu. Činilo se da je blizu preokreta, no onda se dogodio potpuni pad. Komesana je osvojio treći set s 6:2, a u četvrtom je nakon taj-brejka ostvario najveću pobjedu u svojoj karijeri i najveću senzaciju dosadašnjeg dijela turnira.

Rubljov je nedavno odlučio ne sudjelovati na Olimpijskim igrama u Parizu jer ne želi nastupati pod neutralnom zastavom, s obzirom da su znakovi Rusije zabranjeni na tom natjecanju. Podsjetimo, Rubljov je osvojio zlatnu medalju na prošlim Olimpijskim igrama u Tokiju, što znači da neće moći obraniti tu titulu.

Najbolji teniser svih vremena, Novak Đoković, izjavio je na konferenciji nakon prvog kola Wimbledon turnira da više ne osjeća bolove u koljenu koje je osjećao tijekom Rolan Garrosa te da je uspješno prošao prvi test oporavka od povrede.