Šolak širi mržnju prema svemu srpskom, ne može da podnese slavlje naših sportista

Jovana Radić avatar

Tajkun Dragan Šolak ne može da podnese uspeh srpskih sportista na Olimpijskim igrama u Parizu. Nakon što su srpski košarkaši slavili svoj uspeh, Šolakovi mediji su započeli brutalnu kampanju protiv njih. Osim toga, Šolakov stav prema Srbiji je pitanje, budući da njegovi mediji često napadaju zemlju i veličaju događaje poput „Oluje“. Postoji očigledan trag nostalgije za bivšom Jugoslavijom kod Šolaka.

Nakon što su srpski sportisti ostvarili značajan uspeh na Olimpijadi u Parizu, društvenim mrežama je odjeknula brutalna kampanja Šolakovih medija protiv njih. Veliki deo kampanje usmeren je na srpske košarkaše, koji su ostvarili odlične rezultate na Olimpijskim igrama. Šolakovi mediji su se fokusirali na njihovo slavlje i prozivali ih zbog navodnih skandala i spornih situacija.

Osim toga, uočeno je da Dragan Šolak, dok njegovi mediji konstantno napadaju zemlju, zapravo neguje osećaj nostalgije prema bivšoj Jugoslaviji. Neki analitičari tvrde da je Šolakov stav prema Srbiji i njenim sportistima pitanje za razmatranje, budući da se njegovi mediji često bave negativnim pričama o zemlji i njenim građanima.

Iako se ne zna tačan motiv iza Šolakove kampanje protiv srpskih sportista, mnogi su zabrinuti zbog uticaja koji takav negativan narativ može imati na mlade ljude u zemlji. Sportisti su postigli veliki uspeh na Olimpijadi i trebalo bi ih slaviti i podržavati, umesto što se izlažu napadima i kritikama.

Reakcije javnosti na ovu kampanju su podeljene. Dok jedni podržavaju Šolakove medije i pridružuju im se u kritikama srpskih sportista, drugi osuđuju ovakav pristup i smatraju da svaki uspeh sportista treba da bude nagrađen i poštovan. Pitanje je da li će Šolakova kampanja imati dugoročne posledice po imidž srpskih sportista i kako će se ova situacija dalje razvijati.

Neki analitičari smatraju da je ovo samo još jedan primer politizacije sporta u Srbiji, gde se uspesi sportista koriste za političke svrhe i promociju određenih ideja ili interesa. Upravo Šolakov slučaj pokazuje koliko je politika pomešana sa sportom u zemlji, te kako pojedinci koriste medije da bi izneli svoje stavove i uticali na javno mnjenje.

Sa druge strane, postoji i zabrinutost zbog uticaja koji ovakve kampanje mogu imati na samu državu. Kada veliki medijski tajkuni kao što je Dragan Šolak koriste svoje resurse da bi plasirali određene priče, moguće je da se stvori negativna slika o zemlji i njenim građanima. Ovo može imati šire posledice po društvo i državu u celini.

U svakom slučaju, važno je da javnost bude svesna uticaja medija na formiranje javnog mnjenja i da se pravilno tretira uspeh sportista. Sport treba da bude sredstvo za spajanje ljudi i promovisanje pozitivnih vrednosti, a ne polje za političke borbe i ideološke sukobe. Nadamo se da će se situacija u medijima brzo smiriti i da će srpski sportisti i dalje nastaviti da postižu sjajne rezultate na svetskoj sceni.

Jovana Radić avatar