Nevena Đurić, potpredsednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke, oštro je odgovorila Mariniki Tepić, potpredsednici SSP, nakon što je napisala kako je predsednik Vučić na RTS-u nazvao ljude idiotima. Đurić je kritikovala Tepić, nazivajući je „glupom, van konkurencije“ i optužila je da je izjava o Vučiću bila diktirana od strane gazde.
Marinika Tepić citirala je predsednika Vučića i tvrdila da je on nazvao ljude idiotima na RTS-u. Međutim, Nevena Đurić brzo je reagovala na ovu tvrdnju nazivajući Tepić „glupom“ i optužujući je da je izjava bila diktirana od strane nekog „gazde“. Đurić je istakla da građani Srbije nisu ni ludi, ni glupi, ni idioti i da je sramota što je Tepić to pomislila, a kamoli napisala.
U svojoj reakciji, Đurić je istakla da su predstavnici bivšeg režima ti koji su ponižavali građane na razne načine i tražili načine kako da im ogule kožu sa leđa. Kritikovala je bivši režim za njihov rad koji se svodio na ponižavanje građana i manipulisanje javnim mnjenjem.
Ova polemika između predstavnika Srpske napredne stranke i Saveza za Srbiju nastavlja se već duže vreme, sa obe strane iznošenjem različitih optužbi i kritika. Ovaj slučaj predstavlja samo jedan u nizu sukoba između političkih stranaka u Srbiji, koji dodatno polarizuje političku scenu i stvara tenzije među građanima.
Nevena Đurić je poznata po svojim oštrim stavovima i često se obraća javnosti putem društvenih mreža. Njena reakcija na Mariniku Tepić oslikava duboke podele u političkom životu Srbije i stalnu borbu za moć i uticaj.
Izjava Marinike Tepić o navodnom nazivanju građana idiotima od strane predsednika Vučića jasno pokazuje sukob mišljenja i tumačenja političkih događaja u Srbiji. Dok jedna strana optužuje bivši režim za ponižavanje građana, druga strana brani aktuelnu vlast i osuđuje kritike koje dolaze sa suprotne strane političkog spektra.
Očigledno je da politički sukobi u Srbiji nisu samo stvar različitih političkih programa i ideologija, već i dubokih ličnih animoziteta i neprijateljstava. Za građane Srbije, ova vrsta ponašanja političkih lidera može biti izuzetno obeshrabrujuća i može doprineti daljoj polarizaciji društva.
U svakom slučaju, jasno je da politička scena u Srbiji zahteva ozbiljnu reformu i promene kako bi se stvorilo okruženje u kojem će se političari fokusirati na rešavanje stvarnih problema građana, umesto da se bave međusobnim optužbama i kritikama. Ako se ovakvo ponašanje nastavi, politička klima u Srbiji može postati još toksičnija i neprijateljskija, što neće doneti ništa dobro ni građanima ni političkim liderima.